Sztuka i światło | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Sztuka i światło

fot. materiały prasowe

W ramach Light.Move.Festival. zaplanowano wystawę prac Piotra Skowrona „wibracje” w Galerii ASP. Bedzie ona czynna w dniach 29 IX - 1 X w godz. 18-24.
Od autora:

Wystawa w Galerii Piotrkowska 68 prezentuje abstrakcyjne kompozycje geometrycznych wzorów. Dysponując ograniczoną liczbą matryc i kolorów, byłem w stanie stworzyć niemalże nieskończoną ilość grafik. Interferencyjne obrazy zbudowane przez nałożone na siebie linie wywołują skojarzenia z wibrującym ruchem dźwięku. Grafiki te są również abstrakcyjną formą reprezentacji tego, jak jedno zdarzenie może wpływać na inne, jak małe zakłócenia mogą wpłynąć na cały obraz lub rzeczywistą sytuację.

Piotr Skowron - urodzony w 1984r. w Łodzi. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Od 2014 pracuje jako wykładowca na macierzystej uczelni w Pracowni Sitodruku dr hab. Agaty Stępień. W 2019 r. uzyskał stopień doktora. Twórczość w zakresie grafiki i rysunku - specjalizuje się w sitodruku. Nie ogranicza się tylko do tradycyjnych form druku i często eksploruje przestrzeń tworząc obiekty graficzne. Eksperymenty z przestrzenią są ściśle związane z jego wcześniejszą edukacją - inżynieria. Komponuje prace wykorzystując podstawowe środki artystycznego wyrazu - linie, płaszczyzny, kontrasty kolorów i faktur.