Sztuką w Covid-19 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Sztuką w Covid-19

Na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni prof. Sławomira Kosmynki, powstały plakaty włączające się w kampanię antykoronawirusową. Oczywiście studenci pracowali nad nimi w domach. 
Pracownia Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii Mediów Cyfrowych / 109 prof. Sławomira Kosmynki prowadzi obecnie regularne zdalne zajęcia on-line. Spotkania odbywają się m.in. na cyfrowej platformie. - Podczas jednego z pierwszych spotkań on-line zaproponowałem dodatkowo aktualny temat - osobistą reakcję na gwałtownie zmieniającą się rzeczywistość w czasie pandemii, podkreślenie podstawowych zasad bezpieczeństwa i solidarność z tymi, od których zależy nasze bezpieczeństwo i życie - mówi prof. Kosmynka.

- Studenci podjęli nadzwyczajne zadanie - stworzyć plakaty w ramach kampanii społecznej poświęconej walce z wirusem Covid 19 pod hasłem "Zostań w domu" oraz "Lekarz jako superbohater", "Projektant jako autor i posłaniec komunikatu społecznego".

Temat zadania to "Against Covid-19 — Ad Hoc Posters". Młodzi graficy mieli w krótkim czasie zaprojektować lapidarny, sugestywny komunikat. Plakat miał być autorski i czytelny na portalu społecznym, na komputerze, laptopie, smartfonie, tablecie, ale też jako wydruk małoformatowy oraz klasyczny plakat B1 lub citilight. Jak twierdzi profesor, w zadaniu była też mowa o plakacie animowanym, tzw. animated poster gif, który staje się naturalną ewolucją tej formy w mediach elektronicznych.

Ostatecznie wyłoniono 34 najciekawsze plakaty autorstwa 14 osób. - Jestem bardzo dumny ze studentów mojej pracowni, którzy tak znakomicie zareagowali na to wyzwanie - dodaje Sławomir Kosmynka.

ATN

Kategoria

Sztuka