Sztuka za sztukę | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Sztuka za sztukę

To 4. edycja „Sztuki za sztukę” – wystawy, która łączy środowisko artystyczne. Jej ideą jest spotkanie twórców, ich wspólna wystawa i happening polegający na wymianie dzieł między sobą drogą losowania.
Każdy z artystów przekazujących swoje dzieło na wystawę bierze udział w wymianie dzieła, dosłownie – sztuka za sztukę. W ten sposób nie tylko tworzy nowe relacje w środowisku artystycznym, ale także staje się kolekcjonerem, budującym własną kolekcję dzieł współczesnych twórców.

- Bez zbędnych pośredników, bez pieniędzy, bez oczekiwań, bez rozczarowań. Czysta wymiana pozytywnej energii – mówi Michał Rybiński, koordynator akcji. - Są wśród nas zarówno uznani mistrzowie, wybitni twórcy, którzy mają już na koncie duży dorobek i międzynarodowe sukcesy, jak również młodzi artyści będący na początku kariery. Łączy nas pasja, twórcza bezkompromisowość, a uprawianie sztuki traktujemy jako misję. Tworzymy wspólne środowisko, wolne od komercji i bylejakości.

Tegoroczna edycja będzie pierwszą odsłoną tego cyklicznego wydarzenia o zasięgu międzynarodowym. Prace zgłoszone na wystawę będzie można oglądać w Galerii ASP w dniach 3-12 IV, a 12 IV o godz. 17 odbędzie się finisaż połączony z wymianą prac.
Galeria ASP
  • 03-04-2024 - 12-04-2024
  • 12-04-2024 godz 17:00

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Piotrkowska 68

Kontakt

czynna: wtorek-piątek 11-18, sobota 11-15
wstęp wolny