Taniec do dzieła sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =

Taniec do dzieła sztuki

Foto: Małgorzata Cwynar Owsiak

„Tkanie ruchu” to warsztaty online inspirowane sztuką, które 1 lipca rozpoczynają się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Poprzez niczym nieskrępowany taniec mają pobudzić wyobraźnię, pozwolić na poznanie własnego ciała i wejście w dialog ze sztuką. Cykl zajęć adresowany jest do do dorosłych i młodzieży w wieku 16+.
– Swoboda, relaks i przyjemność – wszystkich tych czynników będziemy szukać podczas lipcowych zajęć. To nie będą kolejne warsztaty taneczne polegające na nauce narzuconej z góry choreografii. Będziemy interpretować sztukę tak, jak ją czujemy, przez własne doświadczenia, wiedzę i swobodę ruchu – mówi Aleksandra Łaba, choreografka i tancerka, która poprowadzi warsztaty.

Każde spotkanie w ramach „Tkania ruchu” skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z muzealnej kolekcji, w tym prac Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Inspiracją do ruchu będą motywy przewodnie, kolorystyka i klimat danego dzieła. Celem zajęć będzie uruchomienie wyobraźni poprzez wolny, swobodny taniec bez określonego schematu. Każdy z nas ma swój niepowtarzalny styl poruszania się, swój własny sposób tańca. Chodzi o to, żebyśmy w tym ruchu poczuli się swobodnie i naturalnie, lepiej poznali swoje ciało, jego możliwości, otworzyli się na otaczającą nas rzeczywistość.

Dzięki formie online warsztatów każdy w swoim domowym zaciszu będzie mógł poczuć się komfortowo i swobodniej, niż podczas zajęć grupowych, bez oceny i potrzeby dostosowania się do pozostałych uczestników. Każdy będzie mógł dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoich możliwościach, wyzbywając się ograniczeń i barier, które tak często blokują naszą wyobraźnię.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Łaba – choreografka, tancerka i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach: choreografia i techniki tańca, tam też ukończyła Studium Pedagogiczne na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej o specjalności: choreografia i techniki tańca. Absolwentka Studium Animacji Kultury w Kaliszu, kierunek: taniec współczesny. Od 2009 roku tancerka związana z Pracownią Fizyczną, gdzie głównym narzędziem pracy jest taniec współczesny, improwizacja i kontakt improwizacja. Współpracuje z teatrami dramatycznymi, lalkowymi i teatrami tańca. Tworzy autorskie projekty ruchowe, warsztaty oraz spektakle taneczne.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 8 zł do kupienia: https://bilety.cmwl.pl/

Więcej szczegółów odnośnie zapisów i przebiegu warsztatów można znaleźć na stronie: https://cmwl.pl/public/informacje/tkanie-ruchu-nowe-warsztaty-on-line,179

Kategoria

Sztuka