Targi sztuki i designu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Targi sztuki i designu

Targi sztuki i designu w 2022 roku, fot. materiały prasowe

Łódzkie Sztuki, kolektyw założony przez rezydentów Art_Inkubatora, organizuje kolejną odsłonę targów sztuki i designu. Tym razem edycja bożonarodzeniowa potrwa dwa dni – 9 i 10 XII w Fabryce Sztuki w Łodzi rezydenci wystawią swoje najlepsze projekty, a do współpracy zaprosili także inne marki z Łodzi i okolic. Na targach będzie ponad 80 wystawców, a także młodzi artyści w tzw. Young Corner.
Świąteczne Sztuki to już siódma edycja targów organizowanych przez Łódzkie Sztuki, a trzecia odsłona targów świątecznych. Za każdym razem wydarzenie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem lokalnej społeczności, która chętnie uczestniczy w targach, poznaje nowe marki i ma szansę zrobić unikatowe zakupy.

Łódzkie Sztuki i tym razem zaprosiły do współpracy innych twórców. Oprócz rezydentów Art_Inkubatora swoje prace zaprezentują wyselekcjonowani na etapie zgłoszeń artyści. Ponad 80 wystawców na swoich stoiskach zaprezentuje prace z wielu dziedzin sztuki. Zobaczymy grafiki, biżuterię, meble, tekstylia, odzież dla dorosłych i dzieci, akcesoria dla psów i kotów. Nie zabraknie też rzeźb, obrazów, artykułów dekoracyjnych do wnętrz, jak poduchy, koce czy świece sojowe. Zakupić będzie można również wegańską żywność i naturalne kosmetyki. Wszystko oryginale, wyprodukowane lokalnie i w pojedynczych egzemplarzach.

– Świąteczne Sztuki, jak każde Targi Sztuki organizowane przez naszych rezydentów, to świetna okazja dla twórców z regionu i całej Polski do zaprezentowania swoich produktów w przestrzeni, która kojarzona jest z międzynarodowymi festiwalami designu i fotografii – mówi Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi.

W trakcie trwania imprezy będzie otwarta klubokawiarnia NieWinni, a na patio zaparkują foodtrucki z kawą oraz frytkami. Targi na Tymienieckiego 3 będą otwarte w godz. 11-19 w sobotę 9 XII oraz w godz. 11-18 w niedzielę 10 XII. Wstęp jest bezpłatny.

Art_Inkubator tworzy społeczność ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych oraz wspiera ich działalność na różnych poziomach. Swoje miejsce znalazło tutaj kilkadziesiąt firm z branży przemysłów kreatywnych, m.in.: projektantów, architektów, fotografów czy agencji kreatywnych.