To jest GENialne | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

To jest GENialne

Tak nazwano projekt artystyczno-naukowy dla najmłodszych, popularyzujący genetykę i biobankowanie. Inauguracja - 12 IV o godz. 18.30.
Czy artysta może zajmować się kodem DNA i chromosonami? Co ma wspólnego działalność twórcza z biologią molekularną i genetyką? Dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi te dwie sfery – nauka i sztuka – spotykają się w ramach jednego projektu.

W piątek 12 IV o godz. 18:30 w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5 przy ul. Franciszkańska 1/5 odbędzie się inauguracja przedsięwzięcia artystyczno-naukowego, którego celem jest przybliżenie najmłodszym odbiorcom tematyki genetyki, biobankowania i badań populacyjnych. Projekt z obszaru Art & Science realizują wspólnie młodzi twórcy z Instytutu Projektowania Graficznego ASP i badacze z Pracowni Biobank, Katedry Biologii Nowotworów i Epigenetyki UŁ. Oprócz wystawy, w uniwersyteckiej Galerii Wozownia odbywać się będą warsztaty dla najmłodszych.

Dr Izabela Jurczyk z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi wyjaśnia: - Współpraca młodych twórców z ASP i badaczy z Pracowni Biobank UŁ zaowocowała m.in. powstaniem dwojga bohaterów – Gienia i Helisi, którzy prowadzą młodych odbiorców projektu przez świat genetyki i mogą stać się inspiracją dla dzieci do dalszego zdobywania wiedzy. Pomogą w tym przygotowane na potrzeby wystawy wielkoformatowe obiekty i interaktywne druki. „To jest GENialne” zapewni świetną zabawę i pozwoli spędzić czas na edukacyjnych dociekaniach. 

Najmłodsi dowiedzą się, co to jest DNA, jaki ma wpływ na organizmy i jak wpływa na nasze zdrowie. W ramach zabaw i zadań praktycznych przewidziano następujące zadania: budowa komórki (praca z modelem 3d), anonimizacja próbek (gra edukacyjna), budowa nici DNA (gra edukacyjna), izolacja DNA (wykonywana samodzielnie przez uczestników warsztatów).

https://www.uni.lodz.pl/wystawy/to-jest-genialne

https://www.facebook.com/events/455368466829598
Galeria Wozownia 1/5
  • od 12-04-2024 godz 18:30

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Franciszkańska 1/5

Kontakt

Galeria czynna w czwartki i piątki w godz. 15-17 lub w innym terminie po wcześniejszym umówieniu się, pisząc na adres komunikacja@uni.lodz.pl.