Tryptyk Dariusza Młynarczyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Tryptyk Dariusza Młynarczyka

Muzeum Fabryki zaprasza na wystawę „Tryptyk muzealny” Dariusza Młynarczyka. Otwarcie 10 III o godz. 17. Wcześniej tryptyk był prezentowany w Łowiczu i Zgierzu.
Koncepcja zorganizowania cyklu wystaw „Tryptyku muzealnego” w muzeach Łowicza, Zgierza i Łodzi, zrodziła się w celu zaprezentowania szerokiej publiczności twórczości artysty związanego z regionem łódzkim, a powstałej w ciągu kilku ostatnich lat, także tych pandemicznych.

W ramach wystawy będzie można oglądać prace malarskie w technice akrylowej i rzeźby, a często także płaskorzeźby ceramiczne, metalizowane i złocone. Obrazy i rzeźby uzupełniają się i często łączą w cykle. W pracach malarskich Młynarczyk sięga po tematykę kosmosu, przestrzeni, czasu, ruchu, światła i cienia. W rzeźbach te pojęcia przyjmują wizerunki ludzkich twarzy i symboli.

Dariusz Mikołajczyk jest artystą urodzonym w Łodzi, wykształconym w Częstochowie w Instytucie Sztuki Wyższej Szkoły Pedagogicznej na Wydziale Grafiki. Na co dzień mieszka i tworzy w Głownie, gdzie oprócz twórczości własnej realizuje swoje potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi – uczy sztuki dzieci niepełnosprawne i tworzy „serduszka” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prowadzi także komercyjną galerię sztuki Bank&DM. Za swoją działalność i twórczość został nagrodzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.
Muzeum Fabryki
  • 10-03-2023 godz 17:00 - 10-04-2023

Kategoria

Sztuka

Adres

Manufaktura, Łódź, ul. Drewnowska 58