Tryptyk muzealny Dariusza Młynarczyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Tryptyk muzealny Dariusza Młynarczyka

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa i rzeźby Dariusza Młynarczyka "Tryptyk muzealny". Wernisaż 16 X o godz. 15.
Dariusz Młynarczyk, urodzony w Łodzi, absolwent grafiki w Instytucie Sztuki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Dyplom w pracowni prof. R. Osadczego i prof. G. Banaszkiewicza. Zrealizował kilkanaście wystaw indywidualnych w polskich muzeach i galeriach. Uczestniczył w ponad 80 międzynarodowych i ogólnopolskich zbiorowych wystawach sztuki. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursach artystycznych. Za całokształt działalności artystycznej otrzymał w 2013 r. od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w 2016 r.

Od 2011 r. prowadzi w Głownie, gdzie mieszka, pracuje i tworzy, niekomercyjną galerię sztuki Bank&DM. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną w zakresie nauczania sztuki dzieci niepełnosprawnych. Od dwóch lat pełni honorową funkcję Ambasadora Powiatu Zgierskiego.

Obecna wystawa w Muzeum w Łowiczu jest częścią większego projektu pod nazwą "Tryptyk muzealny 2022/2023". Zobaczymy na niej ponad 60 nowych prac malarskich i rzeźbiarskich, które w nieco innych odsłonach będą również pokazane w Muzeum Miasta Zgierza (12 I 23, otwarcie godz. 18 - 19 II 23) i w Muzeum Fabryki w Łodzi (10 III 23, otwarcie godz. 17 - 16 IV 23).

Wystawa w łowickim muzeum będzie czynna do 20 XI.