Trzech fotografów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Trzech fotografów

To wystawa fotografii twórców z trzech pokoleń: Stefana Piątkowskiego (dziadka), Adama Idzińskiego (ojca) oraz Marka Korczaka-Idzińskiego (syna). Wernisaż 5 III o godz. 18.30. Wystawa towarzyszy jubileuszowi 70-lecia Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.
Stefan Piątkowski 1880-1957. Ukończył Uniwersytet Warszawski. Był wieloletnim nauczycielem, a w okresie późniejszym dyrektorem gimnazjum męskiego w Pabianicach. Uczył przedmiotów ścisłych: fizyki i chemii. Fotografia była jego pasją. Tematem jego zdjęć było życie codzienne, pejzaże, a także akty i portrety. Fotografował od 1911 roku do początku lat czterdziestych.

Adam Idziński 1912-1985. Absolwent Wyższej Szkoły Handlowej w Poznaniu. Pracował w Łódzkiej Fabryce Papierosów do 1958 roku. Jednocześnie pod wpływem swojego teścia Stefana Piątkowskiego zainteresował się fotografią. W 1955 r. został przyjęty do ZPAF. W latach 1973 – 1981 był prezesem Okręgu Łódzkiego ZPAF.Był członkiem ŁTF i jego wieloletnim wiceprezesem do spraw artystycznych.

Marek Korczak-Idziński ur. 1940. Ukończył Politechnikę Łódzką w 1964 r. Fotografią zainteresował się, niewątpliwie pod wpływem ojca, w okresie studiów. W 1963 r. został członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w dorocznych wystawach Towarzystwa, wystawach międzynarodowych i ogólnopolskich, prezentując zdjęcia przyrody, pejzaże, portrety.