„Usłysz” – Międzynarodowy Dzień Głuchych | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

„Usłysz” – Międzynarodowy Dzień Głuchych

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Usłysz” jest artysta, performer Maciej Pauksztełło. Pomysł dojrzewał w nim od  momentu, w którym dowiedział się, że jego córka Zosia nie słyszy. To było dziewięć lat temu. Otwarcie wystawy 24 IX o godz. 12 w Miejskiej Strefie Kultury: Żabieniec.
Projekt „Usłysz” realizowany jest i wyraża się poprzez działania performatywne. Ogólnym założeniem jest zaangażowanie jak największej liczby osób i instytucji w dialog dotyczący tematów społecznych, o których warto rozmawiać, m.in. o niepełnosprawności, przekraczaniu barier, chorobach i dostępności do świadczeń zdrowotnych, o konieczności kontaktu człowieka z naturą i z drugim człowiekiem, o potrzebie kontaktu ze sztuką.

Projekt „Usłysz” rozpocznie się wystawą i poprzedzającymi ją panelami dyskusyjnymi, do których zostaną zaproszeni przedstawiciele takich instytucji jak: Polski Związek Głuchych w Łodzi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 4 w Łodzi, Fundacja “Avalon”, Fundacja “Prom”, Fundacja “Ama Canem”.

Otwarcie wystawy odbędzie się w języku migowym. Wstęp wolny

Miejska Strefa Kultury: Żabieniec (Centrum Animacji i Rewitalizacji Rondo), ul. Limanowskiego 166, tel. 42 653 36 45, miejskastrefakultury.pl,www.msk.lodz.pl.


  • 24-09-2023 godz 12:00 - 01-10-2023

Bilety

wstęp wolny

Kategoria

Sztuka