VII Cyfroteka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

VII Cyfroteka

Kolejny, siódmy Festiwal Myśli Cyfrowej, odbędzie się w dniach 03.03.2023 – 23.03.2023. Otwarcie 3 III o godz. 19 w OFF Piotrkowska, w lokalu po klubie Dom. Wystawa będzie czynna w godz. 14.30-18, z wyjątkiem niedziel i poniedziałków. Wstęp wolny z wyjątkiem koncertów 18 III.
VI Cyfroteka, która odbyła się w lutym 2022 roku, miała być ostatnią w 22-letniej historii imprezy (2000-2022). Jej funkcjonowanie jako wydarzenia jest bowiem zdeterminowanie szczególnymi datami, w których brane są pod uwagę tylko trzy cyfry: 0, 1 i 2. Ktoś jednak zauważył, że błędem byłoby przerywać ten rytualny precedens, trwający już 23 lata. Trudno szukać bowiem podobnego wydarzenia w Polsce czy nawet Europie. Zatem: pierwszy raz w historii imprezy widzimy się w marcu!

Cyfroteka to festiwal multidyscyplinarny, wystawa i sympozjum artystyczne, prezentujące najciekawsze i najnowsze przejawy "cyfrowości" w dorobku wybranych atystów. Celem jest zaproszenie artystów z różnych dziedzin, używających rozmaitych mediów, które łączy szeroko pojęta cyfrowość - ważna jest artystyczna wypowiedź w jakikolwiek sposób odnosząca się do liczb oraz cyfrowej epoki, w której żyjemy. Zatem niekoniecznie zera i jedynki, niekoniecznie komputery, ale w ogóle liczby i wszystko, co z liczeniem związane, również w ujęciu abstrakcyjnym, dowcipnym czy krytycznym.

Do udziału organizatorzy zaprosili tym razem około 40 uczestników, działających zarówno w sferze wizualnej, jak i dźwiękowej. W tym po raz pierwszy takie osobowości, jak Wiktor Stribog czy Robert Kuśmirowski.

Wydarzenia zaplanowano w lokalu po klubie Dom.

Ważym elementem Cyfroteki będą Dni Irlandii oraz gdzieś w tle 600-lecie Łodzi. Te pierwsze przypadają 17 III, czyli w Dzień Św. Patryka. Z tej okazji niedawno utworzona grupa BYT dokona audiowizualnego performensu "Samospalenie Miliuka", będzie też kilka innych wystąpień. Natomiast 18 III będzie dniem muzyczno-koncertowym, z dobrym techno na koniec, jak za dawnych czasów Cyfroteki.

10 i 11 III odbędzie się oprowadzenie kuratorskie i pokazy specjalne. Na finisaż wystawy, 23 III, przewidziano "niespodziewane zdarzenia".

Organizatorem Cyfroteki jest łódzki artysta Marcelo Zammenhoff. Partnerami są Off Piotrkowska Group, Łódzkie Centrum Wydarzeń i fundacja Flap People.


ARTYŚCI CYFROTEKI 2023:

ARTYŚCI WIZUALNI:

Łukasz Niewiadomski
Roman Bromboszcz
Wojciech Kucharczyk
Robert Kuśmirowaski
Andrzej Chętko
Wiktor Stribog
Jerzy Kosałka
Piotr Wyrzykowski
Marek Rogulski
Fumos Fumowicz
Lidia Czub
Dagmara Serek
Norbert Trzeciak
Mira Boczniowicz
Deplacee Galerie (Michel Dusenti)
Aleksandra Ozimek
Tomasz Wlaźlak
Paulina Strumińska
Małgosia Kazimierczak
Katarzyna Matoszko
Claudine Pisarek
Artur Klose (Niemcy)
Tola Łysakowska
Witold Szwedkowski
Krzysztof Małagowski
Marcelo Zammenhoff
Bianca Rottuno
Andrzej Miastkowski
Mario Robles (Niemcy)
Riechie Goldberg (Gruzja)
Hekathena (Gruzja)

ARTYŚCI DŹWIĘKOWI:

Mirosław Rajkowski - koncert
Piotr Malinowski - audio
Cezary Korczyński - DJ
Ash Neuro - DJ
SYNDROM - DJ
Krystian Batyjewski (Krisb)
Karol Suka / Escape From Warsaw
Plazmotronix
BYT
Daniel Razor Point / Ender