"W kontakcie" z Omiecińską | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

"W kontakcie" z Omiecińską

43 obrazy namalowane w ciągu kilku ostatnich lat przez Katarzynę Omiecińską będzie można oglądać na wystawie „W kontakcie” w Łaskim Domu Kultury. Będą tam obrazy tworzone w różnych technikach: suche i olejne pastele, akryle, rysunki oraz kolaże. W niektórych pracach te techniki będą się łączyć, co pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.
- Lubię malować z natury, więc będzie można zobaczyć kwiaty i pejzaże,  ale ostatnio z upodobaniem sięgam po abstrakcję, malarstwo intuicyjne i symboliczne – opowiada nam artystka. - Inspiruję się ludźmi, więziami z nimi i wymianą myśli, zjawiskami, czasem sprawami społecznymi. Na wystawie pokażę także kilka autoportretów tworzonych w różnych technikach. Każdy z nich jest zapisem innego nastroju i momentu życiowego. Proces tworzenia, jego przebieg w kontakcie ze sobą i energia, jakiej jest źródłem, są dla mnie tak samo, a czasem nawet bardziej ważne niż efekt. Ponieważ obrazy stają się jednym ze sposobów kontaktowania się ze światem, więc właśnie stąd płynie inspiracja do tytułu wystawy.

W latach 2020 – 2021 uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych formacji „Grupa Krakowska 21. Wieku”, (Kraków, Wieliczka). Współtworzy ją wraz z trzema krakowskimi artystkami: Małgorzatą Rohowską, Martą Szczepanik i Małgorzatą Winkowską. Prezentowała także swoje prace na wystawach indywidualnych w ŁDK w Łasku (2009 r.) oraz w Klubie Kazimierz w Krakowie (2022 r.).

Katarzyna Omiecińska urodziła się w Ustrzykach Dolnych., ale jej dzieciństwo i młodość to czas przeżyty w Krakowie. Jest absolwentką tamtejszego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz psychopedagogiki na łódzkiej AHE i edukacji przez sztukę na Uniwersytecie Łódzkim. Od 1995 r. mieszka w Rokitnicy koło Łasku, jest żoną leśnika i mamą trzech synów.
Łaski Dom Kultury
  • 10-03-2023 godz 08:00 - 30-04-2023

Kategoria

Sztuka

Adres

Narutowicza 11, 98-100 Łask

Kontakt

tel. 436753713