Włoskie inspiracje | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Włoskie inspiracje

Praca Michaliny Sumińskiej

ASP zaprasza na wernisaż wystawy "Flash Drawing Tour 2018 – Urbino - Fano – Pietrarubbia", który odbędzie się 4 VI o godz. 14 w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” (II p, pawilon B, budynek główny. Wystawa prezentuje prace zrealizowane przez uczestników 11. Międzynarodowego Sympozjum Graficznego Pracowni Technik Wklęsłodrukowych w Międzynarodowym centrum Sztuki KAUS Urbino.
Sympozjum odbyło się we wrześniu 2018 roku pod kierunkiem dr hab. Alicji Habisiak Matczak, Kierownika Pracowni Technik Wklęsłodrukowych. Sympozjum uświetnił także Giuliano Santini – dyrektor Centrum KAUS. W ramach tego przedsięwzięcia odbyła się już we wrześniu ubiegłego roku prezentacja prac studentów oraz pedagogów łódzkiej Akademii w prestiżowych galeriach włoskich: Oratorio San Giovanni w Urbino oraz w ex Chiesa San Leonardo w Fano.
Na wystawie w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” można zobaczyć prace zrealizowane podczas sympozjum w Urbino. Źródłem inspiracji były pejzaże, architektura i ludzie włoskich miast Urbino, Fano i Pietrarubbi. Są to rysunki w technikach takich jak: węgiel na papierze, rysunek lawowany, rysunki patykiem i piórkiem etc. Są też prace malarskie- akwarele i gwasze. Prace te stanowią preludium do prac graficznych realizowanych w technikach wklęsłodrukowych.

Na wystawie zaprezentowana zostanie także książka artystyczna pt. „Flash Drawing Tour 2017” zrealizowana przez uczestników poprzedniego sympozjum. Tradycją sympozjów w Urbino stała się wspólna realizacja artystycznej książki składającej się z kolekcji grafik stworzonych już w Łodzi jako pokłosie pobytu w Urbino. Każdego roku nowe grafiki wysyłane są z Łodzi do Urbino, gdzie ich oprawą i szyciem zajmuje się Giuliano Santini. Książki wydawane są w limitowanym nakładzie 10 sztuk – po jednej dla autorów i po jednej dla Archiwów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz KAUS Urbino. Obecnie najnowsze grafiki zostały wysłane już do Urbino, a kolejna książka zostanie zaprezentowana na następnych wystawach w Urbino i w Łodzi.

Uczestnicy wystawy - studenci i wykładowcy z Wydziału Grafiki i Malarstwa:

Helena Anderwald
Michalina Chełmińska
Michał Czuba
Szymon Frankiewicz
Maria Kaczorowska
Izabela Krześlak
Barbara Majkowska
Magdalena Radziszewska

Paweł Sobczak
Michalina Sumińska
Maciej Wroński
Aleksandra Zaboklicka
Kamila Zielińska
Oskar Gorzkiewicz
Alicja Habisiak Matczak

Ekspozycja będzie czynna do 30 września 2019 r.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.