Współbrzmienia Alicji Pangowskiej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =

Współbrzmienia Alicji Pangowskiej

Galeria Art Hub otworzy 17 II o godz. 18 wystawę obrazów młodej artystki Alicji Pangowskiej. Wspólnym mianownikiem prac jest człowiek. Człowiek stojący na granicy samotności i wspólnoty.
Od artystki:

Budujemy, stwarzamy, nadajemy kształty. Poszukujemy szczelin, w których możemy się osadzić i zobaczyć swoje odbicie. Zakorzeniamy się w ludziach, tworzymy wspólnoty i rodziny. Gdzie jest nasz schron? Czy jest i będzie trwały? Czy da się zachować równoczesne poczucie autonomii, jak i bezpieczeństwa? Czy tłum zapewnia poczucie więzi?

Moje obrazy traktuję jako kolaże myślowe, budowane na podstawie moich doświadczeń, podróży i obserwacji. To, co je łączy, to punkt odniesienia. Ich wspólnym mianownikiem jest człowiek. Człowiek stojący na granicy samotności i wspólnoty.

Inspiracją do namalowania obrazów był mój pobyt w małej kenijskiej wiosce, w której miałam okazję zatopić się w masajskiej kulturze. Obserwowałam społeczność opartą na silnym poczuciu wspólnoty i współpracy. Doświadczenia, które ze sobą przywiozłam i które się we mnie osadzają, stały się impulsem do zbudowania szerszej opowieści o człowieku.


Alicja Pangowska (ur. 2002 r.)

Jest studentką trzeciego roku malarstwa na ASP w Łodzi. W 2023 roku brała udział w wystawie laureatów konkursu im. Władysława Strzemińskiego (zdobyła tu nagrodę "Kalejdoskopu"). Należy do
Kolektywu Pełnia, który współtworzy z Aleksandrą Chciuk, Natalią Kędzierską i Asią Dreczką. Szukają soundartowej formy wyrazu, łącząc sztuki wizualne z zagadnieniami osadzonymi w muzyce współczesnej. W pracy kolektywnej ważne jest dla niej myślenie konceptualne i poszukiwanie środków wyrazu dla idei. Taki sposób myślenia jest jej bliski również w malarstwie.
Art Hub
  • 17-02-2024 godz 18:00 - 20-03-2024

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Rydzowa 10

Kontakt

Galeria na targowisku Teofilów
tel. 667 009 204
Wystawy można oglądać po uzgodnieniu telefonicznym