Wystawa w kamienicy Majewskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Wystawa w kamienicy Majewskiego

Wystawa inaugurująca działalność oddanej niedawno po generalnym remoncie Kamienicy Hilarego Majewskiego, w której mieści się instytucja kultury InLodz21, zostanie otwarta 21 XI o godz. 18. To zbiorowy pokaz „Obłoki srebrzyste".
Udział biorą: Karolina Hałatek, Tomasz Matuszak, Magda Moskwa, Wojciech Puś i Józef Robakowski.
Kuratorka: Iza Robakowska
Projekt identyfikacji wystawy: Jakub Stępień "Hakobo"

Nowe miejsce - sztuka współczesna - łódzcy artyści i artystki - ciekawa architektura - dobry design. Kamienica Hilarego Majewskiego stanie się miejscem, gdzie oprócz wystaw, warsztatów, działań miejskich, programu radiowego i audytoryjnego, będzie tworzony inkluzywny program edukacyjny w zakresie architektury, urbanistyki, dizajnu i sztuki współczesnej.

„Obłoki srebrzyste" to wystawa, na której zaprezentowane zostaną dzieła wybitnych łódzkich artystek i artystów, odwołujące się do różnych zmysłów, będące efektem pracy z różnymi materiałami. Łączy je wspólny motyw przemian krajobrazu, rozumianego w wymiarach cielesnym, cyfrowym, politycznym, społecznym, osobistym i duchowym.

Obłoki srebrzyste, srebrna podszewka ciemnego nieba, znak zbliżającej się zmiany pogody, tajemnica. Powstają w najwyższych warstwach mezosfery, tam, gdzie płoną meteoryty, gdzie para zamienia się w kryształ, w krajobrazie wiecznego ruchu i przemian.