Wystawa w kamienicy Majewskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Wystawa w kamienicy Majewskiego

Wystawa inaugurująca działalność oddanej niedawno po generalnym remoncie Kamienicy Hilarego Majewskiego, w której mieści się instytucja kultury InLodz21, zostanie otwarta 21 XI o godz. 18. To zbiorowy pokaz „Obłoki srebrzyste".
Udział biorą: Karolina Hałatek, Tomasz Matuszak, Magda Moskwa, Wojciech Puś i Józef Robakowski.
Kuratorka: Iza Robakowska
Projekt identyfikacji wystawy: Jakub Stępień "Hakobo"

Nowe miejsce - sztuka współczesna - łódzcy artyści i artystki - ciekawa architektura - dobry design. Kamienica Hilarego Majewskiego stanie się miejscem, gdzie oprócz wystaw, warsztatów, działań miejskich, programu radiowego i audytoryjnego, będzie tworzony inkluzywny program edukacyjny w zakresie architektury, urbanistyki, dizajnu i sztuki współczesnej.

„Obłoki srebrzyste" to wystawa, na której zaprezentowane zostaną dzieła wybitnych łódzkich artystek i artystów, odwołujące się do różnych zmysłów, będące efektem pracy z różnymi materiałami. Łączy je wspólny motyw przemian krajobrazu, rozumianego w wymiarach cielesnym, cyfrowym, politycznym, społecznym, osobistym i duchowym.

Obłoki srebrzyste, srebrna podszewka ciemnego nieba, znak zbliżającej się zmiany pogody, tajemnica. Powstają w najwyższych warstwach mezosfery, tam, gdzie płoną meteoryty, gdzie para zamienia się w kryształ, w krajobrazie wiecznego ruchu i przemian.
Kamienica Hilarego Majewskiego
  • 21-11-2023 godz 18:00 - 22-12-2023

Kategoria

Sztuka

Adres

Instytucja Kultury InLodz21, Łódź, ul. Włókiennicza 11

Kontakt

czynna: wtorek-piątek 11-17,
tel. do InLodz21: 534 180 876

wejście od tyłu kamienicy: na domofonie przy bramie wcisnąć 3 i dzwonek, tak samo przy drugim domofonie