Z gwiazd do gwiazd | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Z gwiazd do gwiazd

"Z gwiazd do gwiazd. Przez trudy do trudów" - wystawa obiektów i obrazów Dawida Kawalca. Otwarcie 10 VI o godz. 18 w Galerii Art Hub.
Od autora:

Przedmioty nigdy nie były niewinne. Interesuje mnie ich zawartość znaczeniowa w relacji do funkcji i materii, z której są zbudowane. Hasła reklamowe, niczym zaklęcia, zmieniają przesłodzony płyn w eliksir, dzięki któremu możemy żyć pełnią życia lub być w końcu sobą. Od relikwii przez narzędzia po ulotki, przedmioty stanowią nie tylko odpowiedź na ludzkie potrzeby, ale też je stwarzają, bywają nośnikiem ideologii, wyrazem przekonań. Ewokują emocje i uczucia. Ile można zabrać lub dodać przedmiotowi, aby był jeszcze zgodny jego powszechnym rozumieniem i odbiorem? Szachy to pudełko z figurami czy reguły, które opisują ich relacje? Czy teges i wihajser mogą posiadać urok? Czy tylko lustra są lustrami?

Zajmuję się tworzeniem przedmiotów. Obrazy, obiekty to dla mnie sposób opowiadania, a także odpowiadania sobie. Fizycznie kruche, łatwopalne, czasem drapieżne bądź na wpół niewidzialne, ujawniają punkty, wokół których, nie do końca świadomie, skupia się moja uwaga.


Dawid Kawalec w 2002 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.