Zbliżenie online | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Zbliżenie online

Katarzyna Szmigielska

Internetowy projekt Giełda Sztuki i Rzemiosła (GSiR) powstał z myślą o popularyzacji prac około 50 twórców: dzieci od 4 lat, młodzieży i dorosłych, podopiecznych autorskiej Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI działającej przy Fundacji ArtDywizjon w Bełchatowie. To jedyna profesjonalna placówka z zakresu edukacji artystycznej w powiecie bełchatowskim, prowadzona od 2016 r. przez artystę, animatora kultury i nauczyciela sztuki Przemysława Obarskiego.
Zakres technik i technologii wykorzystywanych w pracowni jest szeroki (kompozycja, rysunek, malarstwo, grafika, fotografia, wideo i animacja oraz inne działania twórcze).

GSiR odpowiada na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Ograniczenie spotkań i bezpośredniegoo kontaktu uczniów czy uczniów z nauczycielem prowadzącym nie sprzyja rozwojowi ich wrażliwości artystycznej i emocjonalnej. Stworzony na FB fanpage ma być alternatywą stymulującą rozwój, dowartościującą, podtrzymującą ich zainteresowania poprzez konfrontację i publikację dzieł. Dzięki inicjatywie wiele prac ujrzy światło dzienne. Wpłynie to pozytywnie na kondycję psychiczną odseparowanych osób. Poszerzy kręgi artystyczne, znajomości, ułatwi rozmowy o sztuce, obrót dziełami, utrwali pozycję pracowni na lokalnym rynku i przyczyni się do jej rozwoju poprzez zwiększenie liczby uczniów. Tymczasowo projekt będzie dotyczył szczególnie powiatu bełchatowskiego, ale prowadzący pracownię zamierza stopniowo zwiększać zasięg.

Rozpowszechniane prace zostaną wyselekcjonowane przez koordynatora - opiekuna pracowni, profesjonalnie zdokumentowane i opisane. Do pomocy przy zarządzaniu i redagowaniu projektu będą rekrutowani wolontariusze.

https://www.facebook.com/Gielda.Sztuki.i.Rzemiosla/
https://www.facebook.com/ArtDywizjon/ 

„Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci”.

Kategoria

Sztuka