Złoty płaz i wędrowny mnich | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Złoty płaz i wędrowny mnich

fot. Fernando Montiel Klint

Galeria Pop up Ogrodowa 8 zaprasza na dwie wystawy, zorganizowane we współpracy Secretaria de Cultura i Sistema de Apoyos a la Creacion y Proyectos Culturales. Otwarcie 2 IX o godz. 18.
"Złoty płaz" by Fernando Montiel Klint

Ta opowieść dotyczy komunikacji. Co mają ci do powiedzenia bezwłose psy Azteków i trąbka anioła, zakopane w ziemi plastikowe głowy i dwa jajka rozbite w szklance z wodą? Jest taki rytuał w Meksyku, który polega na tym, że dotyka się jajkiem ciała osoby, następnie trzyma niedaleko przez dobę, żeby robić je następnego dnia i odczytać stan zdrowia albo energii. Znaczenie, które nadasz tym obrazom zależy od twojej wiedzy i doświadczenia. Innych informacji dostarczy ci zdjęcie mikroskopowe, pozowane ujęcie zwierzęcia albo rośliny na neutralnym tle i wrażeniowa fotka z podróży. Do czego jest ci bliżej? Nauka? Sztuka? Rytuał? Może wszystko razem?

"Wędrowny mnich" by Agnieszka Kotecka

Jest to instalacja typu site-specific, na którą składają się różne przedmioty, głównie tekstylia, na które naniesiono graficzne znaki, które nabierają liturgicznego znaczenia. Szaty, maty do modlitwy, naczynia i przedmioty przedstawione jako prezenty, rytualne ofiary w zamian za szczęście, zdrowie i dobrobyt. Opakowane, zawinięte, chronione przed wzrokiem przedmioty, dzięki specjalnemu rytuałowi, obdarzone specjalnym gestem zostają przekształcone w święty dar, symbol pokoju i harmonii.