Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Nowy dyrektor Paweł Gabara przedstawił plany na cztery lata. Będzie ambitnie i z poszanowaniem dobrych tradycji tego miejsca. Pierwsza premiera to „Don Giovanni” Mozarta (21 XI).
Gościnny spektakl Opery Narodowej w Teatrze Wielkim był okazją do wręczenia Złotych Masek - nagród łódzkiej krytyki za ubiegły sezon.
W nowy sezon Teatr im. Stefana Jaracza wchodzi pod nowym kierownictwem artystycznym. Sebastian Majewski zaproponował sporo nowości.
Debata wokół problemów, jakie ma Teatr Chorea z wystawieniem spektaklu przygotowanego z okazji Roku Tadeusza Kantora. Chodzi o prawa autorskie przeszkadzające w realizacji szczytnej idei - zapis dyskusji. 
– To ogromny awans, który bardzo mnie mobilizuje. Chciałbym, by była to też okazja do rozwoju zespołu. Teatr Wielki ma ogromny potencjał, ma szansę stać się jednym z najważniejszych teatrów muzycznych w Europie – mówi PAWEŁ GABARA, nowy dyrektor łódzkiej opery.
Przygotowana przez troje aktorów krakowskiego Teatru Ludowego i czeskiego reżysera Tomasa Svobodę komedia Miód albo jak chciałam się bzykać z Tomaszem Schimscheinerem zwyciężyła w konkursie XVII Przeglądu Małych Form Teatralnych Letnia Scena 2015.
Od września przy Teatrze Wielkim w Łodzi  rusza teatr tańca „Artland jr”, 14 września odbędą się wstępne przesłuchania.
Z BRONISŁAWEM WROCŁAWSKIM rozmawialiśmy kilka dni po ostatnim w Teatrze im. Jaracza przedstawieniu Sex, prochy i rock and roll. Aktor udzielił nam wywiadu w Szkole Filmowej – siedzieliśmy w jednej z sal, a na korytarzu kłębił się tłum kandydatów na pierwszy rok studiów aktorskich…
W dawnej fabryce Wigencja przy ulicy Sienkiewicza, która za mniej więcej trzy lata ma się stać nową siedzibą Teatru Pinokio, odbyła się akcja plastyczno-teatralna Praca dla miejsca.
Jestem z Zelowa, kocham teatr! Pod tym hasłem podpisuje się każdy, kto choć raz w życiu spotkał się z Krystyną Mikołajczak – zelowianką, która od ponad 30 lat zaraża miłością do Melpomeny kolejne pokolenia.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.