Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Spektakl Teatru Logos recenzuje Zdzisław Kłapciński.
Spektakl oparty na tekście Aleksandra Ścibora Rylskiego przygotowali aktorzy zawodowo związani z PWSFTViT. Premiera odbyła się 17 maja 2013 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Przedstawienie recenzuje Zdzisław Kłapciński.
Agnieszka Skrzypczak zdobyła Nagrodę Główną dla najlepszej aktorki za rolę w monodramie "Marzenie Nataszy" na VII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Współczesnej Dramaturgii "Kolyada-Plays".

Karamazow i Antygona to najlepsze spektakle zakończonego właśnie sezonu zdaniem łódzkich recenzentów. Złote Maski przyznali oni już po raz 22. W kapitule nagrody jest też dwoje autorów związanych z Kalejdoskopem - Małgorzata Karbowiak i Piotr Grobliński.

Aktorka Teatru im. Jaracza w Łodzi została laureatką konkursu radiowej Trójki w kategorii "Teatr". - Za charyzmę sceniczną oraz niezwykłą różnorodność środków aktorskich - brzmiało uzasadnienie jury.
W Łodzi zakończył się festiwal teatru dla dzieci Teatralna Karuzela. Jury przyznało swoje nagrody, honorując aktorów, autorów sztuk, scenografa. Nagroda zespołowa przypadła w udziale Instytutowi Teatralnemu im. Zbigniewa Raszewskiego za spektakl Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana.
Wbrew intelektualnej modzie na równość po prostu lubię bogatych. Lubię piękne samochody (nawet jeśli mogę je tylko oglądać), lubię kobiety w drogich strojach na operowych premierach, lubię ich perfumy o subtelnym zapachu.
Śmierć, ludobójstwo, anoreksja, poniżające rozmowy kwalifikacyjne - z tym rozprawia się młodzież, która przez teatr próbuje opowiedzieć o swoich lękach.
Andrzej Jakubas i Arkadiusz Wójcik, dwóch aktorów Teatru Powszechnego, tym razem w roli reżyserów sztuki Alana Ayckbourna Niezwykły dom Pana A., czyli skradzione dźwięki. Efektem ich pracy jest całkiem udane przedstawienie dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej.
Jurorzy zakończonego w sobotę 34. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" chcieli wydać wyrok salomonowy. Ogłosili, że festiwal wygrały... wszystkie startujące zespoły.