Baśniowy Pasaż Róży | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

Baśniowy Pasaż Róży

Trzynaście bajek dla dzieci to nowość w kalendarzu miejskich imprez. Łódzkie Centrum Wydarzeń postanowiło wykorzystać potencjał miejsca kojarzonego z Teatralnym Pasażem Róży i poszerzyć ofertę kulturalną o bezpłatne, plenerowe spektakle z warsztatami dedykowane młodszym widzom. W podwórku ul. Piotrkowskiej 3 pojawi się również stanowisko z kawą oraz przewidziane są drobne aktywności dla dorosłych.
Nowy cykl odbywać się będzie w każdą niedzielę aż do końca wakacji, a pierwszy zobaczymy już 23 czerwca. Wydarzenie rozpoczynać się będzie o godzinie 12 od przedstawienia, a tuż po nim dzieci będą mogły spotkać postacie z bajki i wziąć udział w zabawach prowadzonych przez animatorów. W ubiegłym roku podobna forma wydarzenia została zrealizowana pod nazwą Magiczny Pasaż Róży w ramach Urodzin Łodzi. - Zainteresowanie i pozytywny odbiór, jakimi cieszyły się plenerowe teatrzyki dla dzieci, zorganizowane podczas święta Łodzi, przeszły nasze oczekiwania. Postanowiliśmy umieścić to wydarzenie w programie cyklicznych, letnich imprez i rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem, aby zaoferować coś wyłącznie dla najmłodszych mieszkańców miasta. Z AOIA współpracowaliśmy przy organizacji Teatralnego Pasażu Róży i bardzo cenimy ich staranność oraz profesjonalne podejście. Nawiązanie kontaktu z Panią Dyrektor, Moniką Kamieńską, było więc naturalnym krokiem w celu realizacji Baśniowego Pasażu Róży, cyklu specjalnie dedykowanego rodzinom - mówi Zastępca Dyrektora Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Pan Piotr Kurzawa. Spotkanie z teatrem i spacer po ul. Piotrkowskiej to jego zdaniem świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu w mieście, szczególnie teraz gdy niehandlowe niedziele otwierają nowe możliwości.

W programie Baśniowego Pasażu Róży znajdują się przedstawienia uznanych teatrów dziecięcych, które wyselekcjonowane zostały przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Są to instytucje wielokrotnie nagradzane w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach teatralnych, odznaczające się doświadczeniem w przygotowywaniu występów dla dzieci. O zapewnienie przedstawień o odpowiednich walorach artystycznych i edukacyjnych zadbała AOIA, ceniona instytucja zapewniająca wysokiej jakości wydarzenia i spektakle teatralne w Łodzi już od 2005 r. Atrakcyjna przestrzeń przy Piotrkowskiej 3 i poziom przedstawień wybranych do Baśniowego Pasażu Róży gwarantują fantastyczną zabawę dla całej rodziny!

Każda niedziela to inny plenerowy spektakl, którego nie zobaczycie nigdzie indziej w Łodzi. Start o godz. 12  w podwórzu przy ul. Piotrkowskiej 3. W przypadku złej pogody, wydarzenie przeniesione zostanie do budynku AOIA, ul. Zachodnia 54/56 (tuż obok Pasażu Róży). Wstęp bezpłatny.

Harmonogram „Baśniowego Pasażu Róży”:

23.06.2019 „Bajka Samograjka”
30.06.2019 „Skrzydlate Marzenia”
7.07.2019 „Bajkowa Karuzela z Lalkami”
14.07.2019 „Śmiechowisko”
21.07.2019 „Krawiec niteczka”
27.07.2019 „Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy”
28.07.2019 „Urodziny Baby Jagi”
4.08.2019 „Tajemnica Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci”
11.08.2019 „Zamieszanie w Kurzostanie”
18.08.2019 „Bajka o Królu Elegancie”
25.08.2019 „Przygoda zazdrosnego Liliputa”
1.09.2019 „Czemu Marta jest uparta”