Dziewiąta Trybuna Teatru | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Dziewiąta Trybuna Teatru

Uczestnicy i organizatorzy Festiwalu. Fot.P.Reising

IX Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” odbywał się w dniach 15-17 listopada 2019 roku.
W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprezentowanych zostało osiem spektakli, w tym dwa monodramy. Rada Artystyczna w składzie  Urszula Grabowska (przewodnicząca), Joanna Gerigk, Katarzyna Baran i Joanna Nowacka dwa z nich wyróżniła, określając je mianem Wydarzenia Festiwalu. Był to monodram „Ja, Mania” w wykonaniu Angeliki Panas z Wałbrzycha, który zainspirowany był życiem Marii Skłodowskiej- Curie, a także spektakl „Niewinne Szekspirowi” w wykonaniu zespołu „Młode Dzielne Kuropatwy” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

Przyznano również regulaminowe nagrody dla wszystkich pozostałych wykonawców zakwalifikowanych do Festiwalu: Teatrowi „Resursa” z Ośrodka Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu, Teatrowi „Przedsiębiorstwo Indywidualnej Groteski” z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, Teatrowi „Krzesiwo” z Warszawy, Teatrowi „Tara-Bum” z Teatru Ziemi Rybnickiej, oraz Teatrowi „Formalina” i Klaudii Kowalik z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.

W ramach Festiwalu odbywały się warsztaty aktorskie, wokalne i taneczne, a także pokazany został monodram „10 sekretów Marilin Monroe” w wykonaniu Soni Bohosiewicz.  Tematyka konkursowych spektakli była bardzo urozmaicona i poziom również. Podkreślić jednak trzeba znakomitą atmosferę panującą wśród wszystkich wykonawców, a także pomysł wydania ciekawej festiwalowej gazetki o nazwie „Trybunalik”. Przygotowali ją młodzi redaktorzy – Nina Wtorkowska, Katarzyna Pełka, Natalia Krawczyk, Eryk Imielczyk i Agnieszka Olczyk.

Paweł Reising

Miejski Ośrodek Kultury, Piotrków Trybunalski

Kategoria

Teatr

Adres

al. 3 Maja 12

Kontakt

tel. 44 732 52 37, 733 91 31
www.mok.piotrkow.pl
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.