„Jaracz” zagra w Sieradzu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

„Jaracz” zagra w Sieradzu

26 XI 2023 Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi zaprezentuje przed sieradzką publicznością spektakl „Szklana menażeria”.  Początek spektaklu – godzina 19.00. Miejsce – Sieradzkie Centrum Kultury. Bilety w cenie 40 zł.
Szklana menażeria” to jedna z najwybitniejszych sztuk Tennessee Williamsa, która przyniosła autorowi światowy rozgłos. Tekst dramatu, w najnowszym tłumaczeniu Jacka Poniedziałka, jest aktualnym komentarzem do życia współczesnych rodzin i trudnych wewnętrznych relacji, przy podszytej czułością złożoności każdego z bohaterów.

W świecie ograniczonym do ciasnego mieszkania i dusznej atmosfery rodzinnych niesnasek, przestrzeń domowego ogniska przestaje być wypełniona ciepłem i spokojem. Pełna wewnętrznych przeciwności i zapatrzona w przeszłość matka Amanda mieszka razem z wysoko wrażliwą i introwertyczną córką Laurą oraz poetycko uduchowionym synem Tomem pracującym w hurtowni. Przytłoczony wizją konieczności zajęcia się starzejącą matką Tom powoli dojrzewa do buntu i chęci ucieczki z domowego gniazda. Chęć zeswatania Laury z Jimem, kolegą Toma z magazynu, zaogni tylko atmosferę i będzie kolejnym krokiem do podjęcia nieodwracalnych życiowo decyzji dla całej rodziny.

* * *
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi od listopada 2022 roku realizuje projekt  „Wojewódzkie Jaracza Wędrówki”. Najpierw był to projekt pilotażowy, ale od stycznia 2023 jest on już stałym elementem działalności placówki. Ma on ułatwić mieszkańcom województwa łódzkiego dostęp do najlepszych przedstawień z repertuaru tego teatru, bez konieczności wyjeżdżania poza miejsce zamieszkania. Spektakle w województwie realizowane są dzięki wsparciu Marszałka Województwa Łódzkiego.