Kostium teatralny - warsztaty Chorei | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Kostium teatralny - warsztaty Chorei

Warsztaty teatralne

Teatr Chorea przeprowadzi cykl trzynastu eksperckich szkoleń i warsztatów pod hasłem Laboratorium Kreatywnego Działania III. Zajęcia przeznaczone są dla: pedagogów, edukatorów, animatorów kultury, młodzieży, seniorów, osoby niezależnie działających w kulturze i pasjonatów. W ostatnim tygodniu czerwca odbędą się warsztaty kostiumograficzne.
Założeniem warsztatów jest kształtowanie odważnych i otwartych postaw twórczych. Uczestnicy poznają tajniki eksperymentowania z technikami, doboru tkanin z drugiej ręki, modyfikowania ubrań oraz poszukania ciekawych zastosowań plastycznych podczas projektowania i tworzenia kostiumu teatralnego i scenicznego.

Zajęcia „kostium teatralny” poprowadzi Kinga Kubiak. Kostiumografka, malarka, absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, tworzeniem tkanin artystycznych oraz realizuje kostiumy do programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury: Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi, Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, Teatrem Chorea w Łodzi.