Lipiec z "Latawcem i trąbką" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Lipiec z "Latawcem i trąbką"

Grafika: materiały prasowe

"Latawiec i trąbka. Przegląd Sztuki"  to ciekawe spektakle, koncerty i działania artystyczne skierowane do dzieci. Zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych a także do całych rodzin. Fabryka Sztuki, chce zachwycić, wzruszyć, zainspirować. W lipcu zaprasza na "Zwierzogród" i "Zespół deficytu natury".
Zwierzogród  - projekt Izy Rutkowskiej zrealizowany we współpracy z dziećmi.
Otarcie instalacji: piątek 03.07.2020, godz. 16:15
Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź
Wstęp wolny 

Dziedziniec Fabryki Sztuki w Łodzi kryje w sobie niesamowite zakamarki. Jakby przyjrzeć się mu z innej perspektywy można na elementach budynków wypatrzeć niezauważalne wcześniej zwierzęta. Podczas warsztatów z dziećmi artystka bawiła się fotografiami elewacji budynku, w które dzieci wkomponowywały kształty zwierząt. Po warsztatach wybrała wspólne punkty w ilustracjach dzieci i stworzyła instalacje na podstawie wybranych rysunków. W piątek 3.07 cała grupa spotka się na dziedzińcu, który już wtedy będzie na wakacyjne tygodnie przemieniony w zwierzyniec pełen nietypowych okazów.

Iza Rutkowska - projektantka, edukatorka i animatorka kultury, która wykorzystuje narzędzia artystyczne do integracji ludzi i wprowadzania zmian społecznych. Uważa, że wyrywanie ludzi z obiegu codzienności, przełamywanie stereotypów i trwała praca z jedną społecznością przynosi realne zmiany społeczne. Więcej o Izie Rutkowskiej: http://izarutkowska.com/

Zespół deficytu natury - koncert familijny
Niedziela 26.07.2020 r., godz. 16:00
Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź
Wstęp wolny, obowiązują wcześniejsze rezerwacje: a.shaya@fabrykasztuki.org

Nietypowa lekcja przyrody, żywe instrumenty, tuzin osobników rodzaju ludzkiego w różnym wieku. Wszyscy zjednoczeni w walce z plagą naszych czasów, brakiem kontaktu z przyrodą. Wyposażeni w puzon, ukulele, perkusję, kontrabas, gitarę, flet poprzeczny i z szeroko rozdartymi gardłami przenoszą publiczność wprost na polanę, na drzewo albo na grzyby... jak kto woli. Wszystko zgodnie z rytmem natury, cyklem pór roku i z widokiem za las.

Obsada:
Sylwia Lasok (wokal, ukulele, harfa automatyczna),
Lidia Szpulka (wokal, flet poprzeczny, klarnet),
Marcin Kabat Kowalczuk (wokal, puzon, skrzypce),
Marcin Kisiel (gitara akustyczna, gitara elektryczna),
Jacek Steinbrich (kontrabas),
Maciej Drzymała (perkusja, gitara)
Projekcje video: Maria Porzyc
Reżyseria: Liza Szczęśliwa
Produkcja: Dominika Krzyżanowska

Zadanie „LATAWIEC I TRĄBKA. Przegląd Sztuki dla Dzieci” zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
www.latawiecitrabka.com

mat.prasowe/red