ŁóPTA - Własnym językiem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =

ŁóPTA - Własnym językiem

Spektakl Teatru Yeta na ŁóPTA 2019

W dniach 9–10 X Łódzki Dom Kultury zorganizuje 34. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA. Tak jak w zeszłym roku, odbędzie się on w formule online. Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, innymi twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup.
To możliwość mówienia na scenie we własnym imieniu i własnym językiem o ważnych sprawach, okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy twórcami w różnym wieku. Kilka lat temu przegląd otworzył się również na zespoły teatralne spoza województwa łódzkiego.

I w tym roku uczniowie szkół średnich, studenci i osoby dorosłe będą mogły stanąć ze sobą w szranki, aby uzyskać tytuł „Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim”. W tym roku pula nagród wynosi 8000 zł. Do grona jurorskiego zawsze zapraszane są osoby na co dzień związane z teatrem, zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim: aktorzy, reżyserzy, scenografowie, dramaturdzy, ale i instruktorzy teatralni z dużym doświadczeniem w pracy z amatorami. Tegoroczny skład jurorski jest jeszcze tajemnicą.

Tradycyjne spotkania z jurorami w tym roku również się odbędą, chociaż ci zasiądą przed monitorami, tak jak widzowie i artyści. Będzie możnapisać do nich bezpośrednio przez fanpage Przeglądu na fb lub wysłać SMS z pytaniem czy refleksją.

Wielu młodych artystów rozpoczynających swą ścieżkę teatralną na ŁóPTA, mamy teraz okazję oglądać na deskach teatralnych, czy na ekranach kin. Dla wielu z nich to również pierwsze kroki przy wyborze dalszej drogi związanej z teatrem.

Recenzje ze spektakli konkursowych będzie można przeczytać w internetowym wydaniu gazetki „ŁóPTAK”, która od 14 lat towarzyszy przeglądowi. Pierwsza ŁóPTA odbyła się w 1988 roku – powstała z inicjatywy Mariana Glinkowskiego. Od początku odbywa się w ŁDK.
Łódzki Dom Kultury
  • 09-10-2021
  • 10-10-2021

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Traugutta 18