ŁóPTA wreszcie na żywo | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =

ŁóPTA wreszcie na żywo

ŁóPTA 2019 - Amatorski Teatr Niewielki „Dziady cz. II”, fot. Bogdan Sobieszek

35. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA odbędzie się w dniach 7–9 X. Po dwóch edycjach online, Przegląd wraca do pierwotnej formuły, czyli prezentacji przedstawień na żywo w Łódzkim Domu Kultury, warsztatów teatralnych dla uczestników oraz dyskusji podczas omówień spektakli.
W tym roku warsztaty poprowadzi Katarzyna Pawłowska z Teatru Porywacze Ciał. W jury znajdą się: Anna Guzik (aktorka, reżyserka, lalkarka, prodziekan Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu), Jan Kochanowski (aktor Wrocławskiego Teatru Pantomimy) oraz Bartosz Borowski (aktor Teatru Biuro Podróży).

Na tegorocznym Przeglądzie zaprezentuje się rekordowa liczba teatrów amatorskich – około 40. Bilety w cenie 5 zł będzie można kupić bezpośrednio przed każdym spektaklem.

Przeglądowi będzie towarzyszyła gazetka „ŁóPTAk”, nad którą będą pracować młodzi krytycy teatralni. „ŁóPTAka” będzie można przeczytać w wersji elektronicznej na stronie ŁDK, jak i na fanpage’u ŁóPTA na FB.


Program ŁóPTA 2022:

Piątek 7 X 2022


12:00 – 12:15 Rozpoczęcie, sala 323
12:15 – 12:50 Teatr „Pierwsze słyszę” (Piotrków Tryb.) „Ony”, sala 323
13:00 – 13:40 Teatr ForMa Marcina Fortuny (Radom) „Pieśń Humbaka”, sala 221
13:55 – 14:45 Teatr RAZY DWA (Bystrzyca Kłodzka) „Pieprz”, sala 323
15:00 – 15:45 Teatr na Zamku (Inowłódz) „Bringe Glück”, sala kolumnowa
16:00 – 16:45 Teatr YETA (Łódź) „Noc tysiączna druga”, sala 323
16:45 – 18:00 przerwa
18:00 – 18:50 Teatr Rajstopy (Łódź) „otwarte/gładkie/białe chłodne”, sala 323
19:00 – 19:30 Teatr LUNA (Zelów) „Kwiaciarka”, sala 221
19:45 – 20:15 Teatralni Poszukiwacze (Sieradz) „Skrawki zwierzeń”, sala 323
20:30 – 21:30 Decem Toys (Rawicz) „Męczeństwo Piotra Oheya”, sala kolumnowa
21:45 – 22:30 Karol Barcki (Goleniów) „Największy Złodziej Performensów w Polsce – zmartwychwstanie”, sala 221
22:45 – 23:25 Grupa Teatralna Pomarańcze w uchu na Skarpie bez Kartki (Goleniów), „Smolarek”, sala 221
23:40 – omówienia spektakli

Sobota 8 X 2022

11:00 – 11:15 Rozpoczęcie, sala 323
11:15 – 11:35 Teatr Com.pl.ex (Skierniewice) „Ni pies ni wydra”, sala 323
11:45 – 12:15 Teatr Tańca POMIĘDZY (Kraków) „Kilka ruchów o nas(tolatkach)”, sala kolumnowa
12:30 – 13:10 Teatr Forma (Piotrków Tryb.) „Ubu Król”, sala 323
13:25 – 14:05 Teatr siedemdziesiąt plus (70+) (Strzelce Krajeńskie) „Biuro matrymonialne”, sala 221
14:15 – 14:45 Teatr Proscenium (Kraków) „(bez) HAMLET(a)”, sala 323
15:00 – 16:00 Teatr Dzikie Koty (Kłodzko) „Nie-Boska komedia”, sala kolumnowa
16:00 – 17:00 przerwa obiadowa
17:00 – 18:00 Amatorska Grupa Teatralna (Skarżysko-Kamienna) „Człowiek ja > człowiek nikt”, sala 221
18:10 – 18:55 Teatr Arkana (Tomaszów Maz.) „Kup kota w worku, kup”, sala 323
19:10 – 19:40 – Teatr ETNA (Piaseczno) „Don Kichot”, sala kolumnowa
19:55 – 20:30 Teatr KODorosły (Dębno) „Caryca i zwierciadło”, sala 221
20:40 – 21:25 Teatr YETA (Łódź) „Człowiek, który chciał żyć drugi raz”, sala 323
21:35 – 22:00 Agnieszka Sieczkowska (Bielsko-Biała) „Kobieta z parasolką”, sala 221
22:00 – 22:30 przerwa techniczna
22:30 – 23:40 Teatr Nieoetykietowani (Zabrze) „Oddech”, sala 221
23:50 – 00:20 Faustyna Słonka z Teatru Ryba Latająca (Mazańcowice) „Dystrofia”, sala 323
00:35 – 01:00 Karolina Słonka z Teatru Ryba Latająca (Mazańcowice) „Odważyłam się zdjąć buty”, sala 323
01:15 – omówienia

Niedziela 9 X 2022

11:00 – 11:15 Rozpoczęcie, sala 323
11:15 – 11:45 Teatr PERON 323 (Łódź) „Kutykula”, sala 323
12:00 – 12:45 Teatr Niezależni Znajomi (Wejherowo) „I Tall ya An Adventur”, sala 221
13:00 – 13:45 Teatr Face To Face (F2F) (Zduńska Wola) „Poczekalnia”, sala kolumnowa
13:55 – 14:30 Scena Kobiet – Kobieca grupa teatralno-rozwojowa (Toruń) „Wszystko to, co do mnie powiedzieliście”, sala 221
14:40 – 15:20 Teatr Komedii Valldal (Gdynia) „Psiakość”, sala 323
15:30 – 16:10 Teatr „eF” (Bielsko-Biała) „Chcemy jeść!”, sala 221
16:10 – 17:15 Przerwa obiadowa
17:15 – 17:50 Sekcja teatralna REMEDIUM SUTW (Płock) „Tuwim jeszcze raz (montaż poetycki)”, sala 221
18:05 – 18:45 Twój Teatr. Teatr Dorosłych (Praszka) „Historia małego show”, sala kolumnowa
19:00 – 20:10 Grupa teatralno-kabaretowa Za Żyletą (Rzgów) „Utopić szczęście”, sala 221
20:20 – 21:20 Teatr w Spódnicy (Lublin) „Kiedy wyjdziesz za mąż?”, sala 323
21:35 – 22:00 Teatr Kompromisu nie będzie (Sopot) „Caramba”, sala 221
22:15 – 22:50 Teatr Pod Lupą (Łódź) „Każdy ma…”, sala 323
23:00 – 00:10 Teatr MetrAż (Kraków) „Opowiedz mi coś od siebie. Spektakl”, sala 221
ok. 01:00 omówienia, ogłoszenie werdyktu jury, ZAKOŃCZENIE