Moscow City Ballet wystąpi w Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Moscow City Ballet wystąpi w Łodzi

7 XII w Teatrze Wielkim w Łodzi zaprezentuje się Moscow City Ballet. Podczas dwóch spektakli zostanie zaprezentowane "Jezioro Łabędzie". Grupa baletowa podróżuje po świecie od 1988 r., odniosła m.in. sukces w Wielkiej Brytanii, gdzie zaprezentowała do tej pory ponad tysiąc spektakli. Jakości wszystkich przedstawień pilnuje dyrektor artystyczna - primabalerina Ludmiła Neroubachtchenko.
Moscow City Ballet to jeden z najbardziej prestiżowych baletów świata. Pewnie dlatego jest wciąż w trasie. Założony został przez choreografa Victora Smirnova-Golovanova, który zdobył sławę, tańcząc przez ponad 20 lat jako solista Teatru Bolszoj. Dzięki takiemu doświadczeniu Moscow City Ballet z sukcesem prezentuje największe produkcje rosyjskiego i radzieckiego dziedzictwa baletowego.

Zespół występował między innymi w: Wielkiej Brytanii, Belgii, Brazylii, Bułgarii, na Cyprze, w Czechach, Egipcie, Estonii, Niemczech, Hongkongu, na Węgrzech, w Irlandii, Izraelu, we Włoszech, w Japonii, Łotwie, Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Chinach, Filipinach, Polsce, Portugalii, Korei, Tajwanie, Rumunii, Serbii, Singapurze, Słowacji, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Stanach Zjednoczonych.

W Łodzi Moscow City Ballet zaprezentuje dwukrotnie „Jezioro Łabędzie”. To prawdopodobnie najbardziej lubiany balet klasyczny, skomponowany przez Piotra Czajkowskiego w 1875 roku. To ponadczasowa historia miłosna, która łączy magię, tragedię i romans. Opowiada o dziewczynie - Odetcie zaklętej w łabędzia. Jedynie wielka miłość Zygfryda może przywrócić jej dawną postać. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane emocjonalnymi układami tanecznymi. Obrazują one przeżycia duchowe bohaterów. Walce, rytmy poloneza, taniec hiszpański i czardasz hipnotyzują i wprowadzają w niezwykły nastrój.

materiały prasowe


Teatr Wielki
  • 07-12-2021 godz 16:00
  • 07-12-2021 godz 20:00

Kategoria

Teatr

Adres

pl. Dąbrowskiego

Kontakt

tel. cent. 42 633 99 60