Piotruś Pan w ogrodzie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

Piotruś Pan w ogrodzie

Premierowe pokazy familijnego spektaklu „Piotruś Pan” już 22 i 23 VII o godz. 17 w Ogrodzie Botanicznym Łodzi. Wstęp na spektakl jest możliwy po okazaniu darmowej wejściówki.
Piotruś Pan to specjalista od dzieciństwa i zabawy. Chłopiec z magicznej krainy Nibylandii nie pozwoli nikomu dorosnąć. Dzięki cyrkowej konwencji, widzowie wraz z aktorami, akrobatami i muzykami przeniosą się do krainy wiecznego dzieciństwa. W Nibylandii, świecie latających wróżek i podniebnych pirackich pojedynków nie ma grawitacji, ograniczyć nas może tylko własna wyobraźnia.
Twórcy cyrkowo-muzycznego przedstawienia zastanawiają się, co w dzisiejszych czasach oznacza bycie dzieckiem i bycie dorosłym, a także badają relacje między dorosłością i dzieciństwem. Udowadniają nam, że skłonność do fantazjowania jest w każdym z nas, niezależnie od wieku, że nigdy nie jest się zbyt dorosłym, by wziąć udział w fantastycznej przygodzie.

"Piotruś Pan"
tłumaczenie: Maciej Słomczyński
adaptacja: Martyna Lechman
reżyseria, teksty piosenek: Konrad Dworakowski
scenografia: Marika Wojciechowska
muzyka: Piotr Klimek
aktorzy: Natalia Wieciech, Małgorzata Krawczenko, Hanna Matusiak, Łukasz Batko, Maciej Cempura, Piotr Osak, Marcin Ryl-Krystianowski, Mateusz Bernacik, Michał Surma
cyrkowcy: Mateusz Kownacki, Marzena Lesiak-Batko, Stanisław Korotyński, Stanisław Madej
muzycy z zespołu Ładne Kwiatki: Konrad Dworakowski, Kamil Stasiak, Paweł Jabłoński
produkcja: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatr PINOKIO w Łodzi

Premierowe pokazy familijnego spektaklu „Piotruś Pan” już 22 i 23 VI o godz. 17 w Ogrodzie Botanicznym Łodzi. Wstęp na spektakl jest możliwy po okazaniu darmowej wejściówki. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI można rezerwować telefonicznie pod numerem 42 636-66-90 w g. 8:00-15:30 lub mailowo pod adresem rezerwacje@teatrpinokio.pl.
Wejściówki należy odebrać w Biurze Obsługi Widza Teatru Pinokio w dniach 10-17 VI w godz. 8:00-16:00.
Na spektakl będzie można wchodzić dwoma wejściami – od ulicy Krzemienieckiej i Retkińskiej. Biletu będą sprawdzane dwukrotnie – przed wejściem do Ogrodu Botanicznego oraz przed wejściem do namiotu. 

W kolejnych dniach wakacji namiot cyrkowy odwiedzi 9 miejscowości w woj. mazowieckim, lubelskim i podlaskim. Pokazom spektaklu w trasie towarzyszą parada, koncert zespołu Ładne Kwiatki i warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.
Zapisy na warsztaty i dystrybucję darmowych wejściówek na spektakle prowadzą lokalne ośrodki kultury.

Spektakl „Piotruś Pan” to czwarty familijny projekt artystyczno-edukacyjny, który przemierza Polskę z namiotem cyrkowym w ramach programu „Lato w teatrze”. Od 2011 roku, gdy Instytut Teatralny odkupił namiot od właściciela Cyrku Bojaro, wyprodukowano trzy spektakle objazdowe „Gdzie jest Pinokio?” (2011, reż. Robert Jarosz), „Pippi Pończoszanka” (2013, reż. Konrad Dworakowski) i „Jak wytresować dziewczynkę?” (2015, reż. Michał Walczak). Trzy tytuły zostały w sumie zagrane blisko 150 razy!

Program Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku. Odpowiada on na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatru, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.