„Korepetycje z miłości” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

„Korepetycje z miłości”

fot. Tomasz Stańczak

Sztuka Flavii Coste w reżyserii Sławomira Narlocha będzie miała polską prapremierę 2 XII w Teatrze Powszechnym w Łodzi.
„Korepetycje z miłości” to kolejny spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi, który powstaje w ramach współpracy z warszawską Akademią Teatralną. - Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Reżyserii, w ramach której studenci i niedawni absolwenci realizują na naszej Małej Scenie premiery współczesnych komedii. Uważam, że bardzo ważne jest, aby młodzi twórcy zainteresowani komedią mieli możliwość poszukiwania nowej, autorskiej estetyki gatunku – mówi Ewa Pilawska, dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi.

- Dla młodych reżyserów i reżyserek to szansa na realizację spektaklu na profesjonalnej scenie i konfrontacja swojej koncepcji z widzami. Dla nas to podjęcie ryzyka artystycznego, które jest wpisane w misję Polskiego Centrum Komedii – z myślą o przyszłości i jakości komedii w teatrze. W ramach współpracy z warszawską Akademią Teatralną w minionym sezonie sztukę „Replay” wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich, w tym sezonie zapraszamy na „Korepetycje z miłości” w reżyserii Sławomira Narlocha – mówi Ewa Pilawska.

- Sztuka jest świetnie napisana i błyskotliwa, ale także bardzo aktualna, bo dotyka tematu terapii, z których współcześnie coraz częściej korzystamy. Opowiadamy historię dojrzałego małżeństwa z 27-letnim stażem, które jest w kryzysie. Wydaje się, że wiodą szczęśliwe, życie, ale ich miłość przygasa. Szczęśliwie okazuje się, że ich sąsiad, który prowadzi rubrykę „Złamane serca” w czasopiśmie dla kobiet, wymyślił autorską metodę terapii dla par – mówi reżyser Sławomir Narloch.

Narloch podkreśla, że jego zdaniem komedia to dla reżysera duże wyzwanie. - Łatwo jest przestraszyć czy wzruszyć widza, dużo trudniej jest opowiadać o rzeczach jasnych – językiem komedii. Komedie są nam niezwykle potrzebne, bo pokazują, że ten świat się nie skończył i jest w nas potrzeba bycia razem. „Korepetycje z miłości” mówią o bardzo poważnym problemie, ale mam nadzieję, że widzowie wyjdą z optymistycznym przesłaniem, bo w końcu ten świat nie jest taki zły – mówi Narloch.

„Korepetycje z miłości” to druga sztuka Flavii Coste, którą realizuje w tym roku Teatr. Po majowej prapremierze sztuki „Replay” autorka - która przyjechała wtedy specjalnie do Łodzi - była zachwycona spektaklem, Teatrem Powszechnym i Łodzią.

Prapremiera polska „Korepetycji z miłości” odbędzie się 2 grudnia, kolejne przedstawienia obejrzeć będzie można 3, 5, 6 i 7 grudnia 2023 r. oraz 19, 20 i 21 stycznia 2024 r., a także w kolejnych miesiącach.

materiały prasowe

Flavia Coste
"Korepetycje z miłości"
Przekład: Witek Stefaniak
Reżyseria: Sławomir Narloch
Scenografia i kostiumy: Maks Mac
Muzyka: Jakub Gawlik
Reżyseria światła: Karolina Gębska
Obsada: Magda Zając Zawadzka, Artur Zawadzki, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk
Z udziałem Zuzanny Brzezińskiej (taniec) oraz Pawła Majchrowskiego (akordeon)