Premiera „Kto nie ma nic, ten może wszystko" w Nowym | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Premiera „Kto nie ma nic, ten może wszystko" w Nowym

fot. HaWa

11 VI Teatr Nowy zaprasza na premierę spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko” w reżyserii studentów Akademii Teatralnej w Krakowie: Olgi Ciężkowskiej, Miry Mańka, Macieja Hanuska i Wojtka Rodaka, którzy stworzyli cztery historie łodzian, którzy odważyli się sięgnąć po swoje marzenia wbrew wszystkiemu.
Te historie składają się na tkankę miasta, jego niejednorodną tożsamość – często wypartą/zapomnianą/zatartą. Spektakl powstaje we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tuż przed premierą, o godzinie 18.30, teatr zaprasza na odsłonięcie muralu, który zaprojektowała dla Nowego Ola Jasionowska (graficzka, ilustratorka, pomysłodawczyni symbolu Strajku Kobiet).
Mural powstaje na budynku teatru od ulicy Zachodniej. Został on stworzony we współpracy z Fundacją Urban Forms i Fundacją LodzArte. Ola Jasionowska rozpoczęła stałą współpracę z Teatrem Nowym zaprojektowaniem oprawy graficznej do premiery „Kto nie ma nic, ten może wszystko”.

Po premierze odbędą się sety DJ-skie. 11 VI, zaraz po spektaklu na foyer Małej Sceny zagra Kuba Wandachowicz. 12 VI po przedstawieniu, w foyer Małej Sceny zagra Wiktor Skok.

12 VI teatr będzie gościć studentów z Naukowego Koła Teatrologów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy po spektaklu porozmawiają z twórcami „Kto nie ma nic, ten może wszystko” o ich pracy, inspiracjach i nowych językach teatralnych.