Retroperspektywy. Dzień 3 | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Retroperspektywy. Dzień 3

"Akty". Fot. materiały promocyjne

Trzeci dzień Retroperspektyw 2019 to interaktywne spektakle dla młodego i najmłodszego widza, spektakl na podstawie historii osób dotkniętych przemocą oraz nowe spojrzenie na barokowy teatr jezuicki.
Godz. 11:00
Małe RPS
Spektakl "BB"

Cie Petit Theatre / Wonderland Collectief (Holandia)
Reżyseria: Makiko Ito
    Sala warsztatowa / Galeria w Fabryce Sztuki w Łodzi

Interaktywne taneczno-muzyczne przeżycie dla najmłodszych. W tym magicznym widowisku wypełnionym muzyką i zainspirowanym występami klaunów, tancerze i muzycy improwizują i przechadzają się przed widownią. Turlają się, ślizgają i otaczają uczestników muzyką. Wspólna improwizacja czerpie inspiracje z ruchów i dźwięków dostarczanych przez małych widzów. Poruszający i jedyny w swoim rodzaju dialog między aktorami a dziećmi - małymi i dużymi - toczy się na oczach gości.


Godz. 13:00
Małe RPS
Spektakl "Wonderland"

Cie Petit Theatre / Wonderland Collectief (Holandia)
Reżyseria: Makiko Ito
    Sala warsztatowa / Galeria w Fabryce Sztuki w Łodzi

Tancerze i muzycy Wonderland Collective zapraszają dzieci do udziału w teatralnej przygodzie na scenie. Przy pomocy specjalnych technik improwizacyjnych postarają się rozbudzić w najmłodszych ciekawość i kreatywność. Powstały z tych działań, jedyny w swoim rodzaju pokaz rozpocznie się pewnie przed widownią, jednak niedługo później będzie odgrywany wespół z nią. "Wonderland" to niezwykłe przeżycie zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Zachwycające widowisko sceniczne.

Godz.  17:30
Spektakl "Akty"

Aurora Lubos (Polska / Wielka Brytania)
    Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

Twórczyni:  Aurora Lubos (Polska / Wielka Brytania)
Video / choreografia / teksty / scenografia: Aurora Lubos
Muzyka: Motion Trio “Stars”
Obsada: Aurora Lubos

AKTY" powstały na bazie prawdziwych historii osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Spektakl jest moją odpowiedzią na przeczytane listy, rozmowy z ludźmi, którzy zaznali przemocy, jest inspirowany warsztatami artystycznymi przeprowadzonymi w ośrodkach, które zajmują się pomocą osobom doświadczającym przemocy, czyli najczęściej kobietom i dzieciom.



Godz. 19:00
Spektakl "Tragedia Jana"

    Teatr CHOREA, Warszawskie Towarzystwo Sceniczne (Polska)
    Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi

Teatr CHOREA i Warszawskie Towarzystwo Sceniczne (Polska)
Reżyseria: Waldemar Raźniak
Choreografia: Liwia Bargieł
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Kostiumy: Emil Wysocki

Spektakl opowiada biblijną historię Jana Chrzciciela podejmującego walkę z trawiącymi świat grzechami rozpusty, pychy, tchórzostwa i pazerności. Popada on w konflikt z prowadzącym hulaszcze życie Herodem, który przywłaszczył sobie żonę własnego brata. Kluczowym elementem intrygi jest mityczny taniec córki Herodyjady (popularnie zwanej Salome), wskutek którego niepokorny święty pozbawiony zostaje głowy. Jednak u Gawatowica - niczym w średniowiecznym misterium - zło zostaje potępione, a winni niesprawiedliwości - ukarani.