Spotkania w trasie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Spotkania w trasie

Podczas tegorocznej edycji Łódzkich Spotkań Teatralnych, festiwalu teatrów społecznie zaangażowanych organizowanego przez Łódzki Dom Kultury, który zyskał uznanie widzów w Łodzi i regionie, zobaczymy spektakl „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania w reżyserii Pawła Szkotaka.
Spektakl powstał specjalnie na zamówienie ŁST w 2016 roku. Inspiracją dla twórców przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje społeczne z początku XX wieku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów ukazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej. Spektakl zobaczymy w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie (14 X), Miejskim Domu Kultury w Radomsku (21 X), Miejskim Domu Kultury w Opocznie (28 X), Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (17 XI) i w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim (24 XI).

Drugi spektakl podczas ŁST zaprezentują laureaci 31. edycji Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA.
Zwycięzców przeglądu, czyli Aktorów Czytania Performatywnego i Teatr Wewnętrzna Emigracja zobaczymy w Tomaszowie Mazowieckim (18 XI) ze spektaklem "Starość jest. Piękna" zobaczymy . Natomiast w Piotrkowie Trybunalskim wystąpi Grupa Teatralna "Po godzinach" ze spektaklem "Kolejne dni z życia z..."(25 XI).