Teatralia z "Jaraczem" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Teatralia z "Jaraczem"

Spektaklem „Kruk z Tower” w wykonaniu aktorów Teatru im. Jaracza w Łodzi 21 III zostanie zainaugurowana tegoroczna edycja XVI Tomaszowskich Teatraliów, czyli konkursu dla amatorów, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Łódzki spektakl będzie pokazany w ramach cyklu „Wojewódzkie Jaracza wędrówki”.
W inauguracyjnym spektaklu na podstawie tekstu Adrieia Ivanova, w reżyserii Roberta Latuska, nastoletni Kostia (Mateusz Czwartosz) po śmierci ojca zamyka się w sobie i odrzuca wszelkie próby nawiązania relacji, które rozpaczliwie podejmuje jego matka (Ewa Audykowska-Wiśniewska). Na każdym kroku syn okazuje jej niechęć i boleśnie rani. Całe dnie spędza zamknięty w swoim pokoju przed ekranem komputera. Zdesperowana kobieta decyduje się wykorzystać internet, by dotrzeć do chłopaka i odnaleźć dawną bliskość. Jej wysiłki są jednak ryzykowną i niebezpieczną grą.

Głównym punktem Teatraliów, jak co roku, będzie przegląd konkursowy amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach z Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego. Towarzyszą im warsztaty teatralne.

Galę finałową tomaszowskiego konkursu, połączoną z wręczeniem Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek oraz nagród dla najlepszych zespołów i aktorów zaplanowano na 25 III. Tego samego zostanie wystawiony spektakl familijny „Tajemniczy ogród” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.
Dzień później imprezę zakończy przedstawienie „Spróbujmy jeszcze raz” w wykonaniu Lucyny Malec i Marka Siudyma. To komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50.

Bilety na spektakl "Kruk z Tower" można kupić tutaj:
Bilety na "Tajemniczy ogród" są tutaj:
a na "Spróbujmy jeszcze raz" tutaj.