Terapia przez teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Terapia przez teatr

fot. materiały prasowe

W dniach 20–22 IX zaplanowano w Łodzi Międzynarodowe Biennale XIV Spotkania Teatralne „Terapia i Teatr” (pod patronatem „Kalejdoskopu”). W programie kilkanaście spektakli z całej Polski i z izraelskiego Teatru Nalagaat (większość prezentacji jest efektem twórczej pracy osób niepełnosprawnych), które prezentowane będą m.in. w teatrach: Nowym, Pinokio i w siedzibie ZTL Harnam.
Odbędą się też warsztaty, wystawa w Galerii Odlot, pokazy filmów i konferencja organizowana z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego. Wstęp wolny.


Program XIV Spotkań Teatralnych „Terapia i Teatr”:

Poniedziałek 20 września, Teatr PINOKIO, Łódź, ul. Mikołaja Kopernika 16
11.00 - 13.00 – Inauguracja Biennale, Teatr Nalagaat, IZRAEL, Strażnik bloku 11 (spektakl połączony z warsztatami dla wszystkich widzów)
15.00 - 15.45 – Teatr Czy TAK, czy NIE? TORUŃ, Sen o dobrych kolegach
16.00 - 20.00 – Konferencja 25 lat… zorganizowana we współpracy
z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego

Poniedziałek 20 września, siedziba Zespołu Tańca Ludowego HARNAM,
Łódź, ul. Piotrkowska 282A
10.00 - 10.30 – Pogotowie Teatralne, LEGNICA, (Nie) Spamiętane
11.00 - 11.25 – Teatr Recepta, TYCHOWO, Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
11.45 - 12.05 – Teatr ITAKA i owaka, KRAKÓW, Nad Gangesem
12.30 - 12.45 – Teatr Echo, GRYFICE, Zobaczyć
13.00 - 13.15 – Teatr Światło i Cień, TYCHY, Niepewne Niezniszczalne
13.30 - 14.00 – Teatr Cienie, JAROSŁAW, Winda ciekawych przypadków
15.00 - 15.25 – Teatr A może… GDAŃSK, Jedziemy na teatry
16.00 - 16.20 – Teatr Recepta, TYCHOWO, Ono
16.45 – 18.00 – Teatr Riksteatern Crea, SZWECJA, Piotruś Pan (nagranie wideo)
19.00 - 20.00 – Film Improwizacja – prezentacja etiud zarejestrowanych podczas zajęć teatralnych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Domu                  na Osiedlu w Łodzi


Wtorek 21 września, Teatr PINOKIO
11.00 - 12.30 – Teatr ARBOS, AUSTRIA, Tryptyk
(spektakl grany z dwoma przerwami)
15.00 - 17.00 – Teatr Forum Drama Way, WARSZAWA, Chłopaki nie płaczą
(spektakl połączony z warsztatami dla wszystkich widzów)

Wtorek 21 września, Teatr NOWY, Duża Scena, Łódź, ul. Więckowskiego 15
10.00 - 10.25 – Teatr Jestem, TORUŃ, O królewnie Śnieżce i trzech krasnoludkach
13.00 - 13.40 – Teatr Euforion, WROCŁAW, Wariat i zakonnica
15.00 - 15.15 – Teatr OdNova, PŁOCK, Niewidzialni
15.30 - 15.50 – Teatr Pasjonaci, ŚWIDNIK, Dotyk
16.15 - 17.15 – Łowcy Słów, GDAŃSK, Historie istot niepospolitych
(sztuka opowiadania)
17.30 - 17.45 – Teatr Motyle, ŚWIDNIK, Chwilo trwaj…!
18.30 - spotkanie promujące książkę "Łącze Światy" - autorem jest Michał Mika (osoba z zespołem Downa), rozmawia Dorota Bielska, gościem specjalnym jest Przemysław Kossakowski (telewizyjny program "Down the road")
19.00 - 19.45 – Teatr Przebudzeni, OSTRÓDA, Na pohybel!

Wtorek 21 września, Siedziba Zespołu Tańca Ludowego HARNAM
9.30 - 13.30 – Warsztaty reżyserskie, You-Art, GDAŃSK
Prowadzenie Dorota Bielska i Jarosław Rebeliński
9.30 - 12.30 – Warsztaty teatralne, Teatr Biuro Rzeczy Osobistych, GDYNIA
Prowadzenie Zbigniew Biegajło i Tomasz Macniak
9.30 - 12.30 – Warsztaty taneczne, Teatr Echodrama Cultural Group, GRECJA
Prowadzenie Daniela Pisimisi
15.00 - 18.00 – Warsztaty teatralne, Teatr Riksteatern Crea, SZWECJA Prowadzenie Mindy Drapsa
15.00 - 18.00 – Warsztaty dramowe z elementami gier teatralnych i językowych, Teatr Od A do Z, BELGIA, Prowadzenie Peter Schoenaerts

Środa 22 września, Teatr NOWY, Duża Scena
10.00 - 12.30 – Film Amatorzy w reż. Iwony Siekierzyńskiej oraz spotkanie
z Iwoną Siekierzyńską, Marzeną Gajewską i Zbigniewem Biegajło
13.00 - 14.00 – Promocja książki Łączę światy oraz spotkanie autorskie
z Dorotą Bielską i Michałem Milką
15.00 - 15.45 – Teatr Szklarnia, ŁÓDŹ, Kobiety Sztuki

Środa 22 września, siedziba Zespołu Tańca Ludowego HARNAM
10.00 - 12.00 – Warsztaty teatralne, Teatr ARBOS, AUSTRIA,
Prowadzenie Herbert Gantschacher
10.00 - 12.00 – Słuchowisko edukacyjne Jutka – teatr, który pozwala pamiętać oraz Warsztaty dramowe z elementami tworzenia audiodeskrypcji, Łódzka Akademia Dramy, ŁÓDŹ, prowadzenie Hanna Jastrzębska-Gzella
12.15 - 13.00 – Film Wykluczeni w reż. Artura Dziurmana, Teatr ITAN (Integracyjny Teatr Niewidomego Aktora), KRAKÓW

Środa 22 września, Poleski Ośrodek Sztuki, filia Karolew, ul. Bratysławska 6A
11.00 - 12.00 Warszaty dla seniorów Dojrzałe emocje i relacje, ŁÓDŹ, prowadzenie Jolanta Marchlewska

20-22 września, Galeria ODLOT, ul. Sienkiewicza 61A
9.00 - 19.00 – Towarzystwo Przyjaciół Domu na Osiedlu, ŁÓDŹ
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH