Waldemar Zawodziński p.o. dyrektora Teatru im. Jaracza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Waldemar Zawodziński p.o. dyrektora Teatru im. Jaracza

Fot. Teatr Studyjny w Łodzi

W związku z wygaśnięciem 31 sierpnia 2017 r. umowy z Wojciechem Nowickim, dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, zawartej na pięć sezonów artystycznych, Zarząd Województwa Łódzkiego powierzył – od 1 września 2017 r. - pełnienie obowiązków na połączonych stanowiskach dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Waldemarowi Zawodzińskiemu.
Zarząd postawił przed nowo mianowanym dyrektorem zadanie podnoszenia poziomu merytorycznego teatru, budowania marki, jednoczenia środowiska teatralnego i przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu 130-lecia placówki.
- Mam nadzieję, że te decyzje umożliwią Teatrowi im. Jaracza odnoszenie kolejnych sukcesów artystycznych, umacniając jego pozycję na mapie kulturalnej Polski. Przyczynią się także do uspokojenia nastrojów w wiodącej instytucji kultury Samorządu Województwa Łódzkiego, konsolidując zespół teatru – powiedział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Waldemar Zawodziński urodził się w 1959 r. w Zelowie. Ukończył obecną Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 1992 do 2015 r. pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Jaracza w Łodzi. Jest laureatem dorocznej Nagrody Ministra Kultury za rok 1998 i 1999 przyznanej za wybitną działalność artystyczną. Z okazji 110-lecia stałej sceny teatralnej w Łodzi został odznaczony przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Kategoria

Teatr