Włącz się! | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Włącz się!

Spotkanie wspierające twórców teatru niezależnego z województwa łódzkiego „Włącz się!” odbędzie się 27 sierpnia podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy pod hasłem „Niezależny Teatr Nowego Świata”.
Cykliczne spotkania, odbywające się w ramach projektu „Przestrzenie sztuki”, mają za zadanie ułatwić nawiązywanie kontaktów pomiędzy artystami, umożliwić wymianę doświadczeń i zasobów. „Włącz się!” stara się odpowiadać na potrzeby środowiska artystów teatru niezależnego, dając platformę do ich sieciowania. Ma podtrzymywać i wdrażać nowe inicjatywy i działania na rzecz rozwoju środowiska teatrów niezależnych. Czuwa nad przepływem informacji o wydarzeniach w regionie, organizuje tematyczne panele dyskusyjne oraz oferuje merytoryczne warsztaty dla grup teatralnych z zakresu praktyki oraz organizacji. Operatorem i partnerem „Przestrzeni sztuki” są w Łodzi Fabryka Sztuki i Teatr CHOREA.

Do tej pory udało się zorganizować trzy spotkania teatrów niezależnych, dwa o charakterze ogólnopolskim oraz jedno regionalne. Oprócz tego organizatorzy stale uzupełniają bazę kontaktów artystów niezależnych w regionie oraz utworzyli grupę, która usprawnia wymianę informacji między artystami.

Głównym punktem czwartego spotkania „Włącz się!” - Niezależny Teatr Nowego Świata 27 sierpnia będzie rozmowa z prof. Dariuszem Kosińskim i Jackiem Głombem wokół książki „Życie niedokończone”. Rozmawiając o doświadczeniu, odwadze i wielkiej mądrości z jaką Lech Raczak tworzył swój teatr przed laty, postaramy się odnaleźć w jego historii inspiracje do stawiania ważnych pytań za pośrednictwem teatru oraz budowania nowej silnej wspólnoty teatralnej dzisiaj. Temat „Niezależny Teatr Nowego Świata” określa wyzwanie, z którym przyjdzie zmierzyć się dzisiejszym twórcom teatru zaangażowanego. Dyskusja skupi się na bieżących wyzwaniach związanych z tworzeniem i budowaniem społeczności teatralnej. Organizatorzy liczą, że najbliższe spotkanie da szansę podzielenia się swoimi doświadczeniami i będzie stanowić inspirację dla twórców zgromadzonych wokół „Włącz się!”

Link do formularza zgłoszeniowego:  tutaj 
Włącz się! do Off-bazy regionu łódzkiego: tutaj
Fabryka Sztuki
  • 27-08-2022

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Tymienieckiego 3

Kontakt

90-365 Łódź
tel. 42 646 88 65