Zwycięstwo dwóch komedii z Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

Zwycięstwo dwóch komedii z Łodzi

"Chciałem być", fot. Maciej Zakrzewski

Nagrody publiczności 16. Katowickiego Karnawału Komedii zdobyły dwa łódzkie spektakle: "Chciałem być" Teatru Powszechnego (podczas Karnawału pokazywany na dużej scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego) oraz "Cudowna terapia" Teatru Kamila Maćkowiaka (pokazywany na małej scenie Teatru Korez).
"Chciałem być" z Mariuszem Ostrowskim w roli głównej to muzyczna komedia w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. „Chciałem być” nie jest laurką dla Krzysztofa Krawczyka. Pokazuje życie artysty ze wszystkimi wzlotami i upadkami, opowiada o gwieździe, ale przede wszystkim o człowieku. „Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Najbardziej interesuje mnie pękniecie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem” – podkreśla reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński.

Nagroda na Katowickim Karnawale Komedii to kolejne wyróżnienie przyznane przez widzów spektaklowi "Chciałem być" (głosami widzów spektakl został uznany za Najlepszy Spektakl 2021 roku w Plebiscycie Plastry Kultury, a za rolę Krzysztofa Krawczyka Mariusz Ostrowski otrzymał w Plebiscycie Publiczności tytuł Najlepszego Aktora XXVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych).


"Cudowna terapia" Daniela Glattauera w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, z udziałem Patrycji Soliman, Kamila Maćkowiaka i Mariusza Słupińskiego, to opowieść o Joannie i Wiktorze, którzy są małżeństwem od kilkunastu lat, mają dzieci, prowadzą ustabilizowane i dość przewidywalne życie.  Dobiegając czterdziestki, są jednak emocjonalnie wypaleni i sfrustrowani. Zgodni są co do jednego – winę za rozpad związku ponosi współmałżonek. Na takim właśnie zakręcie życiowym trafiają na terapię. Błyskotliwa przewrotność sztuki pokazuje, że życie osobiste terapeuty jest równie pogmatwane jak życie jego pacjentów. Spektakl – choć ma charakter komediowy – skłania do refleksji, że nie wszystko jest takim, jakim z pozoru się wydaje, uświadamia widzom jak wiele zależy od okoliczności.

7.02.2023

Kategoria

Teatr