10. Łódzkie Senioralia | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

10. Łódzkie Senioralia

Krzysztof Cugowski, fot. Jacek Poremba (materiały prasowe)

W najbliższą sobotę 11 V rozpoczną się jubileuszowe Łódzkie Senioralia - dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów.
10. edycję tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona z koncertem gwiazdy. Ukoronowaniem tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów będzie koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Ten rockman, współtwórca Budki Suflera i muzyk solowy obchodzi 55-lecie kariery artystycznej.

Na odwiedzających Rynek Manufaktury w godzinach 11–20 czekać będąe atrakcje w strefie namiotów, w tym: zajęcia sportowe, gry zręcznościowe, bezpłatne badania i porady specjalistów, warsztaty artystyczne, gra miejska w formie questingu związanego z architekturą i przestrzenią Manufaktury.  Na scenie wystąpią seniorskie grupy kabaretowe, taneczne oraz wokalne.

Po otwarciu 10. Łódzkich Senioraliów rozpocznie się cykl wydarzeń odbywających się na terenie całego miasta. W dniach 12-24 V mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję wziąć udział w ponad 400 wydarzeniach przygotowanych przez Miasto i 120 partnerów. Na zakończenie przewidziano urodzinowy piknik oraz atrakcje organizowane wspólnie z Aquaparkiem Fala.

Pełny program został zamieszczony w informatorze, który będzie dystrybuowany na terenie całego miasta od 7 V
(elektroniczna wersja publikacji zostanie zamieszczona na stronie https://uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/lodzkie-senioralia).