100-lecie Kerna | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =

100-lecie Kerna

Najnowsze wystawy online Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi przybliżają kulturę bez konieczności wychodzenia z domu .
Oto dostępne wystawy:


"Hanami nad Łódką. Literatura japońska w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi"

Kultura Kraju Kwitnącej Wiśni, a w jej ramach literatura japońska, ma w Polsce oddane grono entuzjastów. W zbiorach WBP w Łodzi znajduje się pewien zasób literatury japońskiej, który biblioteka chce przybliżyć czytelnikom, zachęcając ich do sięgnięcia po ten oryginalny i znaczący w dorobku kulturalnym świata wątek.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-hanami/

   
"Zasmakuj w Bibliotece - Słowem do głowy, serca i żołądka"

Przez żołądek dociera się nie tylko do serc, ale także do wiedzy o ludziach, krajach, geografii, historii i literaturze - o szeroko pojmowanej kulturze polskiej i światowej poprzez pryzmat stołu i jedzenia, czyli kultury kulinarnej.

Prezentowane książki - to stare i nowe opowieści, napisane różnym językiem, w różnym stylu i formie, jak i z różnorodnym podejściem do zagadnień. Oczywiście znajdziemy w nich również przepisy, receptury i rady kulinarne. W sposób mądry, czasem humorystyczny, ale na pewno smaczny przeniosą nas w wielowymiarową w czasie i przestrzeni podróż, uczestnicząc w zmysłowej uczcie intelektualnej.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-slowem-do-glowy/

"Kern Wspaniały"

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin oraz 10. rocznicy śmierci znakomitego pisarza Ludwika Jerzego Kerna biblioteka zaprasza do zapoznania się z wystawą online "Kern Wspaniały". Wystawa prezentuje utwory dla dzieci autorstwa L. J. Kerna pochodzące z Kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej mieszczącej się w Dziale Zbiorów Specjalnych Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Ludwik Jerzy Kern poeta, dziennikarz, satyryk, autor tekstów piosenek oraz książek dziecięcych. Do klasyki literatury dziecięcej wprowadził takie postaci, jak pies Ferdynand ("Ferdynand Wspaniały”) i porcelanowy słoń Dominik ("Proszę słonia"), zaskarbiając sobie tym samym miłość najmłodszych czytelników, czego doskonałym dowodem jest Order Uśmiechu, który otrzymał w roku 1972.

Wystawa dostępna pod linkiem http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-kern-wspanialy/

Ciekawych innych tematów biblioteka zaprasza na stronę Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej bc.wbp.lodz.pl/dlibra, gdzie prezentowane są wszystkie wirtualne wystawy WBP w Łodzi.


Kategoria

Wiadomości