Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego

5 kwietnia 2014 roku po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Marian Glinkowski, reżyser, animator życia teatralnego, wychowawca i mentor kilku pokoleń łódzkiej sceny alternatywnej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 14 kwietnia o 13.30 w Alei Zasłużonych cmentarza na Dołach.

Dzień roboczy, godzina 16.00. Miasto zakorkowane jak jelito grube w ósmym dniu zatwardzenia.
Do 15 maja można było składać wnioski o dofinansowanie projektów kulturalnych w województwie łódzkim. Nabór ofert prowadzi Łódzki Dom Kultury. Do rozdysponowania jest 500 tys. zł.
Adam Radoń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, odebrał w Pałacu Herbsta odznaczenie Kawalera Orderu Leopolda II - z woli Królewskiej Mości Króla Belgii Filipa.
Była znaną w Łodzi organizatorką przedsięwzięć kulturalnych i społeczniczką. 
Przysłowia są mądrością narodu. Czasami mądrością z dawno minionej epoki.
W plebiscycie portalu Bryla.pl na Bryłę Roku 2013 triumfowały: rewitalizacja EC1 w Łodzi (pierwsze miejsce) i biurowiec PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA w Bełchatowie (trzecie miejsce)!
Wiek mnie przygniata, ciężko byłoby mi wstać, a jak wstanę, to już może nie usiądę – żartował prof. Leszek Rózga, pozostając w fotelu, gdy z okazji 90. urodzin przekazywano mu liczne „wyrazy uznania”.
Gdy ktoś na filmie przewiązuje sobie twarz kablem, liczy schody albo „Z mojego okna” na Manhattanie komentuje przejazd samochodów, musi to być Józef Robakowski. ROZMOWA z artystą, który w lutym 2014 roku skończył 75 lat.
Wyszedł właśnie pierwszy numer nowej ogólnopolskiej gazety z redakcją w Łodzi - "Ładnie Naprawię" (robią ją te same osoby, co magazyn "Purpose": redaktorem naczelnym jest Maciej Mazerant, dyrektorem artystycznym - Maja Ruszkowska-Mazerant). Jej tematyka to "odpowiedzialny styl życia, dobre wzornictwo, ekologia, zdrowie".