Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
21 projektów zyskało aprobatę komisji konkursowej i uchwałą Zarządu Województwa Łódzkiego otrzymało dofinansowanie na marketing i promocję marek i produktów regionalnych.
16 lipca 2013 zmarła w Łodzi Ewa Sułkowska-Bierezin - dziennikarka i działaczka opozycji demokratycznej w okresie PRL, żona poety Jacka Bierezina. Jest pochowana na Cmentarzu Doły w Łodzi.
Wkrótce wyremontowany zostanie Zamek Królewski w Piotrkowie Trybunalskim, przebudowanych też będzie kilka ulic. Są pieniądze na realizację drugiego etapu projektu „Trakt Wielu Kultur”.
Lokomotywę ubraną we włóczkowy kostium, przygotowany przez artystkę Agatę „Olek” Oleksiak można podziwiać na rynku Manufaktury do 18 sierpnia.
Trzy najbliższe edycje łódzkiego Festiwalu Światła mogą być jeszcze bardziej efektowne dzięki współpracy z firmą Philips Lighting Poland. Tegoroczna impreza odbędzie się wczesną jesienią.
Dzięki inicjatywie osób prywatnych i zbiórce publicznej, hojnie wspartej przez łodzian, pacjenci szpitala psychiatrycznego przy ul. Aleksandrowskiej 159 w Łodzi, zamordowani przez Niemców w latach 1940 - 1941, doczekali się upamiętnienia.
Okolice doliny rzeki Pilicy cieszą się uznaniem wytrawnych turystów. Zachęcam zwłaszcza do odwiedzenia Chełma, małej wsi o bogatym rodowodzie.
Grupa entuzjastów ze Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego "Empora" od lat organizuje niezwykłą imprezę kulturalną. Pielgrzymka Artystyczna na trasie Łagiewniki - Sokolniki - Tum - Łęczyca to propozycja dla wytrwałych miłośników kultury o niezłej kondycji.
Wszyscy zachwycają się ostatnio ideą budżetu obywatelskiego. Zwłaszcza miejskie organizacje pozarządowe dostają zbiorowego orgazmu. Co się takiego właściwie stało?
Projekt adresowany do dzieci województwa łódzkiego. Warsztaty ekologiczno-artystyczne - na trzy miesiące zaplanowano wycieczki, prelekcje, działania artystyczne oraz konkursy.