Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
XXIV Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier nie odbędzie się - tak jak zapowiadano - w przestrzeniach EC1 Wschód. Oddanie obiektu do użytku opóźnią przeciągające się odbiory techniczne.
26 sierpnia, z okazji XXXIII rocznicy strajku w łódzkim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, przy ulicy Kraszewskiego 7/9 (zajezdnia MPK) odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenie. Prezydent Hanna Zdanowska wystosowała list do uczestników.
Zmarła prof. dr hab. Ewa Marxen-Wolska, światowej klasy konserwator zabytków – ze szczególnym uwzględnieniem średniowiecznego malarstwa na drewnie. Msza żałobna odbyła się 26 sierpnia.
Profesor  Romuald M. Skowroński –  wybitny chemik, były rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Był rektorem w czasie strajku studenckiego w Łodzi, do którego doszło na początku 1981. 
Przebudowa Łodzi to nie tylko wielkie inwestycje, to także program odnowienia ujednolicenia małej architektury w centrum miasta. Nowe barierki (separatory) i donice z kwiatami pojawiły się na kilku skrzyżowaniach.
Grupa młodych kuratorów wpadła dwa lata temu na pomysł, by zamiast kolejnej wystawy, której nikt nie chciałby oglądać, obsadzić roślinkami zaniedbany placyk w centrum. Teza, że lepsze kwiatki niż sztuka współczesna jest być może słuszna, ale dla Muzeum Sztuki ryzykowna.
Na połowę sierpnia przypadła połowa najbardziej intensywnej części projektu ŁDK  pn. „Kolorowa Lokomotywa". Czas na pierwsze podsumowania działań i wyciągnięcia wniosków.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłosiła Regionalny Konkurs Grantowy Programu "Równać Szanse 2013", przezanczony dla organizacji pozarządowych, domów kultury, bibliotek, a nawet nieformalnych grup obywateli z terenów wiejskich i miasteczek poniżej 20 tysięcy mieszkańców.
W ramach programu Mia100kamienic w marcu 2014 rozpocznie się remont budynku przy ul Ogrodowej 24 - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas spotkania z dziennikarzami.
Dołączyliśmy do stron zaprzyjaźnionych z portalem ZIELONA ŁÓDŹ.INFO, gdzie znajdą Państwo informacje o parkach w Łodzi oraz wydarzeniach kulturalnych i sportowych na terenach zielonych miasta.