Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
30 stycznia 2014 roku, w wieku 78 lat zmarł po długiej chorobie prof. Andrzej Żarnecki – wieloletni pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi, ceniony aktor i reżyser.  
Reklama może być przyczyną wielu groźnych chorób, np. nerwicy i szczękościsku.
Od 1 lutego 2014r. uruchomiono i wprowadzono do rozkładów jazdy linii tramwajowych 9, 9A, 12, 13 i 14 przystanki Narutowicza – Kilińskiego. Dzięki temu łatwiej i szybciej można  dotrzeć do ŁDK.
Wśród głosujących w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy nagrody książkowe. Zostaną one wręczone podczas gali finałowej - 7 lutego o 18.00 w Łódzkim Domu Kultury. Zapraszamy!
28 stycznia 2014 r. zmarł w Kaliszu w wieku 75 lat Jerzy Woźniak, operator, reżyser, realizator telewizyjny i pedagog, były rektor Szkoły Filmowej w Łodzi. 7 lutego urna z prochami została złożona w Alei Zasłużonych cmentarza na Dołach w Łodzi (ul. Smutna).
PRZYPOMINAMY TEKST SPRZED ROKU - NIESTETY WCIĄŻ AKTUALNY. O sprawie rozmawiałem już 3 razy z prezydent Zdanowską, z dwoma jej zastępcami, z urzędnikami niższego szczebla. Ostatnio z radnym Michalikiem z PIS. Zero reakcji. Nikomu to nie przeszkadza, nawet pracownikom Muzeum Tradycji Niepodległościowych Oddział Radogoszcz!
Nowym dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi od 15 lutego będzie Joanna Ossowska-Struszczyk - dotychczas zastępca dyrektora naczelnego Teatru Pinokio w Łodzi.
Rozstrzygnięto konkurs na projekt "witacza", czyli promocyjno-informacyjnego znaku, który zostanie ustawiony przy drogach wjazdowych do Łodzi. Autorem zwycięskiej pracy w konkursie Urzędu Miasta Łodzi, jest Karol Murlak z Warszawy.
15 stycznia w wieku niespełna 97 lat zmarł Eugeniusz Haneman – słynny fotograf, operator filmowy i wykładowca. Znany głównie z fotografii dokumentujących wydarzenia Powstania Warszawskiego.
Przygotowane są już fundamenty pod drewnianą chałupę z 1910 roku. W założonym obok domu sadzie będą rosły stare odmiany jabłoni, śliw, grusz.