Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą 74 rocznicę wysiedlenia przez Niemców  mieszkańców osiedla im. "Montwiłła" Mireckiego.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży działki pod tzw. Bramę Miasta zostaną przekazane na dodatkowe projekty budżetu obywatelskiego.
Najgorzej, gdy felietonista jest przewidywalny, gdy z góry wiadomo, co napisze na jakiś temat, z kim i o co będzie kruszył kopie. Dlatego pierwszy w tym roku kij wkładam niespodziewanie w zupełnie inne mrowisko.
Zakończyła się inwentaryzacja zabytków Starego Cmentarza w Łodzi przy ul. Ogrodowej. Powstał nowy katalog nagrobków jednej z sześciu najważniejszych polskich nekropolii. Ostatnio spis przeprowadzono 40 lat temu.
Od 7 stycznia 2014r. Centrum działa w Parku Ocalałych przy ul. Wojska Polskiego 83.  Pięć lat temu prezydent Łodzi J. Kropiwnicki oraz izraelski biznesmen M. Zisser wmurowali kamień węgielny pod budowę.
Pod koniec grudnia w jednym z łódzkich lokali pracownicy i sympatycy Łódzkiego Domu Kultury świętowali jubileusz 60-lecia instytucji.
Co to za zagadka - złote kulki i armatka? Tak, to energia łódzkiej kultury. Postanowiliśmy uzupełnić plebiscyt kolegów z Gazety Wyborczej i TV Toya, wybierając razem z Państwem wystrzałowe wydarzenie kulturalne roku w Łodzi. Przedstawiamy dwunastkę kandydatów do ARMATKI KULTURY. Mamy już też wyniki.
Prezydent Hanna Zdanowska miała podać nazwisko nowego dyrektora Instytucji Kultury EC1. Spośród dwóch zaproponowanych przez Fundację Sztuki Świata nie wybrała żadnego. Zdecydowała się na zarządzanie przez pełnomocników.
15 ton żywności udało się zebrać dzięki hojności mieszkańców regionu łódzkiego w zbiórce żywności "Tak, Pomagam", którą łódzka Caritas przeprowadziła w dniach 6-7 grudnia 2013 roku.
Jaki będzie kolejny rok dla instytucji kultury podległych samorządowi województwa łódzkiego? Dyrektorzy narzekają, że po latach oszczędzania doszli już do ściany. 17 grudnia sejmik zatwierdził budżet. Okazało się, że nie wszyscy dostaną mniej pieniędzy.