Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Efekty reklamowe dla Łodzi, wynikające z publikacji medialnych na temat festiwali i wydarzeń kulturalnych, przedstawił  dyrektor Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ B. Wojdak (24 XII 2013) .
Gdy artysta Hiromi Inayoshi był gościem Akademii Sztuk Pięknych, nowe obiekty uczelni zrobiły na nim takie wrażenie, że zaproponował nieodpłatne zaprojektowanie logotypu Centrum Promocji Mody.
Plebiscyt telewizji Toya, klubu Wytwórnia i "Wyborczej" na wydarzenie kulturalne 2013 roku w Łodzi - zwycięzcami zostali: wielkoformatowe projekcje na pl. Wolności w ramach Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła (wydarzenie roku) i ks. Waldemar Sondka (człowiek kultury).
Łódź sprzedała działkę przy Dworcu Fabrycznym, na której ma powstać Brama Miasta. Biurowiec według projektu Daniela Libeskinda wybuduje spółka LDZ Brama, którą utworzyły dwie firmy: Atlas (75% udziałów) i Budomal (25%).
Coraz mniej ludzi pisuje w dzisiejszych czasach listy. No chyba, że chodzi o listy otwarte - tych mamy prawdziwy wysyp, zupełnie jakby otworzyć pocztową skrzynkę przed świętami. Piszą politycy, piszą ludzie kultury. Kiedyś podpisy intelektualistów zbierano w czyjejś obronie, najczęściej dysydentów prześladowanych przez władzę, dziś listy otwarte i publiczne apele pisze się, by pomóc władzy w bieżących rozgrywkach politycznych.
Katarzyna Lech, studentka IV roku wzornictwa na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wygrała konkurs na logo łódzkiego Technoparku.
60 lat minęło - a Łódzki Dom Kultury nic się nie starzeje... Minione lata wspomina się z przyjemnością, zwłaszcza gdy można pooglądać na zdjęciach znane (nie tylko pracownikom ŁDK) twarze sprzed lat. W budynku przy Traugutta trwa wystawa - na kilkunastu planszach prezentują się poszczególne ośrodki ŁDK. Jest też "Kalejdoskop"...
Nie potwierdziły się zarzuty prezydent Hanny Zdanowskiej o podanie przez Marka Żydowicza nieprawdziwych danych w bilansie spółki Camerimage Łódź Center. Kolejne instancje umorzyły śledztwo. Ale do kontrataku przystępuje niesłusznie oskarżony...
Gala na otwarcie Centrum Promocji Mody pokazała możliwości auli: zaledwie kilka minut trwało demontowanie wybiegu, na którym odbyły się pokazy kolekcji, i po chwili już można było tańczyć na parkiecie.
Już wiem, że nie dam rady. Przed 15 grudnia nie zdołam się dowiedzieć, kto dostał Literacką Nagrodę im. Juliana Tuwima.