Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Ksiądz Henryk Linarcik nie wierzy w przypadki. Gdy był uczniem XXXI LO w Łodzi, polonistka mówiła mu o ks. Jędrzeju Kitowiczu, autorze „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” i proboszczu Rzeczycy. Kiedy w 2004 roku biskup Alojzy Orszulik zaproponował mu rzeczyckie probostwo, ks. Linarcik tylko uśmiechnął się pod nosem.
- Zależy nam na bezpieczeństwie pasażerów - powiedział Prezes MPK - Łódź  Z. Papierski, przedstawiając działania podjęte przez spółkę, mające na celu przeciwdziałanie obecności alkoholu i narkotyków u wszystkich pracowników przedsiębiorstwa.
W MPK-Łódź trwają prace modernizacyjne wagonów tramwajowych typu 805. - Naprawa kosztuje ok. 900 tysięcy złotych, a za nowy pojazd trzeba zapłacić minimum 7 milionów złotych – powiedział nam prezes MPK Łódź  Zbigniew Papierski.
Łódź kreuje, Łódź buduje, Łódź pracuje - wszystko pisane strzemińszczycą, czcionką, której nikt normalny nie potrafi odczytać, a która w naszym mieście jest obowiązującym systemem komunikacji wizualnej w plakatach, logotypach, planszach i banerach.
Założony w 2009 roku w Nowym Yorku portal internetowy dla turystów indywidualnych i amatorów taniego podróżowania, który  dociera do ponad miliona czytelników, umieścił Łódź  wśród 10 miejsc na świecie wartych zobaczenia w 2014 roku.
Rozbudowa taboru tramwajowego, zakup autobusów przyjaznych dla środowiska, staże i praktyki dla studentów  będą efektem porozumienia pomiędzy Wydziałem Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym.
Łódzkie MPK  zakupiło dodatkowy panel windykacyjny (EPU), do posiadanego już programu komputerowego, który umożliwi szybsze przygotowywanie dużej ilości pozwów przeciwko pasażerom, którzy jechali bez ważnego biletu.
Kolejny zabytkowy pałac w Łodzi odzyskał świetność. W willi Karola  Prusse'a powstał hotel 'Łódzki Pałacyk".
Najważniejsze informacje z Łodzi i regionu, sprawozdania sportowe, zapowiedzi i recenzje imprez kulturalnych można odnaleźć w nowym portalu informacyjnym Radia Łódź oraz na urządzeniach mobilnych,  
1 marca funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze Wielkim w Łodzi obejmie Warcisław Kunc - dyrygent i pedagog, wieloletni dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie.