Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Zainaugurowano sezon kulturalny 2013/2014 w województwie łódzkim. Wojewoda Jolanta Chełmińska i marszałek Witold Stępień odznaczyli osoby wnoszące ważny wkład w rozwój kultury.
Początki Brzezin sięgają wczesnego średniowiecza. Pierwsza potwierdzona wzmianka dotycząca tej miejscowości pochodzi z 1139 r. i dotyczy istniejącej tu parafii.
Miło jest powspominać lato. W niektóre soboty, Urząd Marszałkowski zapraszał chętnych na wypady po województwie specjalnym pociągiem. Za darmo, pod opieką przewodników. Wybrałem się i ja.
Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi w czołówce najlepszych placówek it w Polsce! Wyprzedzają nas tylko Gdańsk i Warszawa.
Granty, dotacje, międzynarodowe projekty – obecnie to największa (czasami jedyna) szansa na zrealizowanie artystycznych przedsięwzięć. Często jednak stają się źródłem poważnych kłopotów.
Podczas inauguracji łódzkiego sezonu kulturalnego 2013/2014 ludzie kultury odebrali liczne odznaczenia.
Ponieważ nikt nie ma raczej czasu studiować siedmiuset propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, podpowiadamy naszym czytelnikom, co wybrać w części ogólnomiejskiej. na szczegółowe analizy propozycji dla poszczególnych dzielnic czasu nie mamy nawet my.
Stałem bezradny na jednym z rozkopanych śródmiejskich skrzyżowań. Padał deszcz, błoto kleiło się do butów, cofająca koparka pikała wibrującym dźwiękiem. Zaczynał się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Spotkanie ludzi kultury, samorządowców, animatorów, nauczycieli, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń kulturalnych, organizatorów życia kulturalnego, dziennikarzy trwało od 12 do 14 września 2013 r. Nasz wysłannik śledził uważnie pierwsze dwa dni obrad.
Na dwa wrześniowe dni centrum Łodzi i regionu przeniosło się w pobliże Atlas Areny, gdzie 7 i 8 września odbył się Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Łódzki Dom Kultury miał tam swoją specjalnie wydzieloną strefę.