Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Obszar uzdrowiskowy, turystyczny i rekreacyjny gminy Uniejów został uznany za miejsce, które najlepiej nadaje się do uprawiania turystyki aktywnej.
Nowym dyrektorem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi został dr inż. arch. Robert Warsza.
Nowa marka województwa łódzkiego łączy promocję regionu z jego atrakcjami. Logo nawiązuje do włókienniczych tradycji nie tylko Łodzi, ale i całego regionu.
Drugi tydzień festiwalu Łódź Czterech Kultur był lepszy niż pierwsza część imprezy. Do festiwalu przekonali się też chyba łodzianie.
Od niedawna Łódź ma nowego miejskiego konserwatora zabytków. Kamila Kwiecińska-Trzewikowska zastąpiła Bartosza Walczaka.
Na półmetku festiwalu Łódź Czterech Kultur piszę ten felieton z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony na festiwalu i wokół niego dzieje się dużo dobrego, z drugiej – martwi monopolizacja święta naszego miasta przez jedno środowisko i odejście od idei obrazu wielokulturowej (wielonarodowej) Łodzi.
Od środy 15 maja 2013 r. Łódź ma kolejnych Honorowych Obywateli Miasta. To tenor Dariusz Stachura i skrzypek jazzowy Michał Urbaniak oraz profesorowie – Jan Krysiński i Stanisław Liszewski. 
Pogrzeb nestorki łódzkich historyków, cenionego nauczyciela akademickiego i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży odbędzie się 16 maja 2013 r. na cmentarzu na Radogoszczu w Łodzi.
Do niedawna łódzkie szkoły i uczelnie kształcące muzyków borykały się z problemem braku sal koncertowych, w których młodzież mogłaby się prezentować. To się zmienia.
Jaki powinien być model publicznych instytucji kultury? Co zrobić, by muzea, galerie i domy kultury zapełniły się ludźmi? Wystarczy dołożyć pieniędzy, czy trzeba myśleć „marketingowo”?