Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Gdy artysta Hiromi Inayoshi był gościem Akademii Sztuk Pięknych, nowe obiekty uczelni zrobiły na nim takie wrażenie, że zaproponował nieodpłatne zaprojektowanie logotypu Centrum Promocji Mody.
Plebiscyt telewizji Toya, klubu Wytwórnia i "Wyborczej" na wydarzenie kulturalne 2013 roku w Łodzi - zwycięzcami zostali: wielkoformatowe projekcje na pl. Wolności w ramach Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła (wydarzenie roku) i ks. Waldemar Sondka (człowiek kultury).
Łódź sprzedała działkę przy Dworcu Fabrycznym, na której ma powstać Brama Miasta. Biurowiec według projektu Daniela Libeskinda wybuduje spółka LDZ Brama, którą utworzyły dwie firmy: Atlas (75% udziałów) i Budomal (25%).
Coraz mniej ludzi pisuje w dzisiejszych czasach listy. No chyba, że chodzi o listy otwarte - tych mamy prawdziwy wysyp, zupełnie jakby otworzyć pocztową skrzynkę przed świętami. Piszą politycy, piszą ludzie kultury. Kiedyś podpisy intelektualistów zbierano w czyjejś obronie, najczęściej dysydentów prześladowanych przez władzę, dziś listy otwarte i publiczne apele pisze się, by pomóc władzy w bieżących rozgrywkach politycznych.
Katarzyna Lech, studentka IV roku wzornictwa na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi wygrała konkurs na logo łódzkiego Technoparku.
60 lat minęło - a Łódzki Dom Kultury nic się nie starzeje... Minione lata wspomina się z przyjemnością, zwłaszcza gdy można pooglądać na zdjęciach znane (nie tylko pracownikom ŁDK) twarze sprzed lat. W budynku przy Traugutta trwa wystawa - na kilkunastu planszach prezentują się poszczególne ośrodki ŁDK. Jest też "Kalejdoskop"...
Nie potwierdziły się zarzuty prezydent Hanny Zdanowskiej o podanie przez Marka Żydowicza nieprawdziwych danych w bilansie spółki Camerimage Łódź Center. Kolejne instancje umorzyły śledztwo. Ale do kontrataku przystępuje niesłusznie oskarżony...
Gala na otwarcie Centrum Promocji Mody pokazała możliwości auli: zaledwie kilka minut trwało demontowanie wybiegu, na którym odbyły się pokazy kolekcji, i po chwili już można było tańczyć na parkiecie.
Już wiem, że nie dam rady. Przed 15 grudnia nie zdołam się dowiedzieć, kto dostał Literacką Nagrodę im. Juliana Tuwima.
Pawilony i reklamy znikną z działki na rogu al. Mickiewicza i al. Kościuszki. W 2015 roku rozpocznie się tam budowa minimum czterogwiazdkowego hotelu o 200 pokojach.