| Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =

Braterski łyk Ukrainy / Братський ковток України

fot. materiały prasowe

W drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę - 24 II w godz. 18-21 w Wielokulturowej Klubokawiarni Fratelli Tutii przy ul. Piramowicza 11/13 w Łodzi odbędzie się polsko-ukraińskie spotkanie przy piwie.
Od organizatorów:

Spotykamy się, żeby porozmawiać o wspólnym życiu w Łodzi i regionie, o wspólnej pracy, a przede wszystkim o wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Np. przy piwie.

W trakcie spotkania organizatorzy przypomną zaangażowanie polskich browarów i szerzej, środowisk związanych z piwem, w akcje pomocy organizowane w pierwszej połowie 2022 roku. Mowa będzie m.in. o działaniach w ramach akcji „Brew for Ukraine”.

Powiemy także o bieżących działaniach Stowarzyszenia Domus Orientalis – Dom Wschodni i wydarzeniach organizowanych w Wielokulturowej Klubokawiarni Fratelli Tutti. Przedstawiciele Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne przybliżą założenia swojej organizacji i opowiedzą o planowanych na najbliższe miesiące działaniach. Bo już teraz uczestnicy spotkania, niezależnie z jakiego kraju pochodzą, są zaproszeni do współpracy, współudziału i wspólnego biesiadowania.

Spotkanie ma międzynarodowy charakter nie tylko ze względu na uczestników z Polski i Ukrainy. Określenie „wielokulturowa klubokawiarnia” towarzyszące nazwie Fratelli Tutti zobowiązuje! Dlatego możemy spodziewać się spotkań i rozmów z ludźmi z najróżniejszych zakątków świata, których los skierował właśnie do Łodzi.

„All brothers” jest hasłem przyświecającym działaniom Stowarzyszenia Domus Orientalis – Dom Wschodni. Bractwo Piwne braterstwo ma zawarte już w samej nazwie. Trudno chyba o lepszą kompanię do piwa...

Podczas spotkania wystąpi finalistka konkursu piosenki polskiej dla obcokrajowców „You can sing it”, będzie też mała wystawa etykiet i piw „Brew for Ukraine”.

Organizatorzy: Bractwo Piwne i Domus Orientalis – Dom Wschodni.

Aktualne informacje TUTAJ